فارغ از اینکه ترکیه در یکی دو سال گذشته درگیر چه مسائلی بوده است، نمی‌توان کتمان کرد که با یکی از دیدنی‌ترین کشورهای جهان روبرو هستیم. کشوری که تا چند سال گذشته پرطرفدارترین مقصد گردشگری برای هموطنان ایرانی بوده است. گرچه این محبوبیت به دلیل ناامنی‌های پیش آمده کمی رنگ باخته و به قدرت سابق نیست، اما هنوز هم می‌توان به عنوان گزینه‌ای مهم برای سفر روی آن حساب باز کرد. قرار گرفتن این کشور در دو قاره‌ی آسیا و اروپا تا حدود زیادی به اهمیت آن می‌افزاید. وجود معماری‌های ارزشمند و باشکوه، سواحل زیبا، آب‌ و هوای عالی در برخی نقاط، طبیعت قابل توجه و فرهنگ‌ عامه‌ی مردم که در کوچه خیابان‌های این کشور حکم‌فرماست، جذابیت دوچندانی به آن بخشیده‌اند. به نوعی می‌توان آنتالیا و استانبول را دو مقصد اصلی در سفر به این کشور نامید که البته دلایل آن به خوبی مشخص است. سواحل زیبای آنتالیا و معماری‌های باشکوه استانبول و جو خاصی که در این شهر وجود دارد هرکسی را برای بازدید دوباره از این شهرها وسوسه می‌کند. اما برای انتخاب بهترین تورهای ترکیه لازم است اطلاعاتی در اختیار داشته باشیم. در این مطلب tourgasht.com مهمترین عواملی که در انتخاب بهترین تورهای ترکیه دخیل هستند را بررسی می‌کند پس با ما همراه شوید.

تور ترکیه

هزینه تور ترکیه 

در درجه‌ی اول باید نوع سفر از نظر هزینه را مد نظر قرار داد. اگر بنابر آن است که هزینه‌ی سفر به کمترین حالت ممکن کاهش یابد بهترین گزینه استفاده از  تورهای لحظه آخری ترکیه است که در آن تلاش می‌شود مدت زمان سفر، بهینه‌ترین حالت ممکن و کیفیت پرواز و مکان اقامتی در رده‌ای متوسط قرار داشته باشد. در این حالت می‌توان با هزینه‌ای معقول و اقتصادی سفری خوب و خاطره‌انگیز داشت. وب سایت تورگشت یکی از بزرگترین وب سایت ها در زمینه ارائه تور لحظه آخری می­باشد که شما می توانید تورهایی با قیمت های مناسب نه فقط برای به شهرهای ترکیه که بلکه برای تمامی مقاصد مسافرتی را انتخاب نمایید.

مکان های دیدنی ترکیه

ترکیه دارای مقاصد گردشگری متعددی هست که روز به روز با توجه به توجه دولت ترکیه بر صنعت گردشگری به این مقاصد افزوده می­شود باتوجه به اینکه کشور ترکیه در همسایگی غربی ایرانی قرار دارد چند شهر توریستی این کشور را نیز حتی می­توان از طریق زمینی و با ماشین شخصی به گردش رفت شهرهایی همچون ازروم و وان مب توانید گزینه بسیار مناسبی برای تور زمینی به ترکیه باشد که هم زیبا بوده و هم هزینه مربوط به سفر شما کاهش می­باید اما توریستی‌ترین شهر های ترکیه فاصله زیادی از مرز ایران دارند که زمینی سفر کردن به این شهرها به صرفه نیست. استانبول با توجه به اینکه هم از لحاظ معماری که یکی از شناخته ترین شهرهای دنیا می­باشد و هم با توجه وجود سواحل زیبا و همچنین قرار گرفتن در تنگه بسفر معروف ترین شهر ترکیه بوده از این رو تور استانبول با اختلاف محبوب ترین تور ترکیه می­باشد.از طرفی دیگر ترکیه با توجه به اینکه ترکیه به دو دریایی مدیترانه و همچنین دریای سیاه متصل است از این رو این کشور با توجه به اینکه پتانسیل بالایی برای سواحل خود دارد کشور بسیار مناسبی برای سفرهای ساحلی ما می­ باشد.

تور ترکیه

از بین شهرهای ترکیه شهر آنتالیا سواحل بسیار جذابی را در خود دارا می­باشد که همین سواحل تور آنتالیا در بیان گردشگران بسیار جذاب کرده که بعد از استانبول تور آنتالیا دومین تور محبوب ترکیه می­باشد.البته شهرهایی همچون آدانا و ازمیر نیز سواحل بسیار زیبایی را دارا می­باشند.اما از لحاظ تارخ معاصر و معماری پایتخت ترکیه نیز دست کمی از استانبول ندارد. آنکارا را نیز می توان شهری پر از آثار معاصر که نشان دهنده نماد فرهنگ و تاریخ ترکیه است معرفی نمود اما با توجه به اینکه این شهر ساحل نبوده تور آنکارا نسبت به تور استانبول جذابیت را بین عموم مردم ندارد.

 

وب سایت جامع گردشگری تورگشت تمام تلاش خود را دارد تا تمامی مسافران عزیز با اطلاعاتی کامل در مورد شهر مسافرتی خود به آن شهر مسافرت کنید از این رو به معرفی کامل تمامی مقاصد گردشگری محبوب خارجی و داخلی پرداخته است. شما می توانید با ورود به وبسایت  tourgasht.comاطلاعات کاملی را در مورد مکانهای دیدنی کشور ترکیه مشاهده کنید.

مدت زمان سفر ترکیه

عامل مهم دیگر که در اینجا بررسی می‌کنیم مدت زمان سفر است که شما می خواهید برای سفر به ترکیه انتخاب کنید عموما حداقل زمان سفر برای شهرهای مختلف ترکیه 3 شب و حداکثر زمان سفر برای این تورها 7 شب می­باشد البته مدت زمان می تواند بیشتر هم باشد. که بستگی به نوع سلیقه مسافران دارد.اما پیشنهاد ما به شما اینگونه است که اگر برای اولین بار است به ترکیه می خواهید سفر کنید و مخصوصا شهری همچون استانبول تورهای بالای 5 شب را انتخاب کنید تا از برنامه خود برای سفر و مشاهده همه مکان ها و خریدهای خود عقب نمانید. اما اگر برای چندمین با است که به این کشور سفر می‌کنید تورهای 3 الی 4 شب بسیار مناسب است.

مکان های اقامتی ترکیه

یکی از مهمترین گزینه ها برای داشتن سفر مناسب و لذت بخش مکان اقامتی در آن سفر می­باشد. بسیار از هتل ها و مهمانخانه ها از بهداشت و خدمات مناسبی برخوردار نیستند که این کار باعث آزرده خاطر شدن مسافر در طول سفر بوده و همچنین عوض کردن هتل در طول سفر کاری زمان بر و هزینه بر می­باشد از این رو هنگام انتخاب تور حتما از آژانس مسافرتی نام هتل را بپرسید و بعد از در وب سایت ها ویژگی های هتل را مطالعه کرده و از همه مهمتر نظرات افرادی که در این هتلها اقامت داشته اند را مطالعه کنید تا با اطلاعاتی کاملی تور خود را انتخاب کنید.

تور ترکیه