عدم آنتن دهی می تواند در هر گوشی و در هر زمانی رخ دهد که گوشی های موبایل سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. علت عدم انتن دهی گوشی های سامسونگ می تواند به علت یک خطای نرم افزاری رخ دهد که سرویس شبکه گوشی را تحت الشعاع خود قرار می دهد و در بدترین حالت می تواند به علت یک مشکل سخت افزاری مانند شکستن و خراب شدن آنتن شبکه رخ بدهد.

بدیهی است که مشکلات سخت افزاری خود را می توانید به یک فرد متخصص بسپارید و یا با مراجعه به یک آموزشگاه تعمیرات موبایل در دوره های ویژه و کاربردی آموزش تعمیرات موبایل شرکت نمایید تا همیشه برای خود یک متخصص موبایل باشید، اما برای حل مشکلات نرم افزاری چند راه حل وجود دارد که تا حدودی خودتان می توانید آنها را بررسی کنید. قبل از اینکه ادامه مطلب امروز را مطالعه بفرمایید مطمئن شوید در ناحیه ای که تحت پوشش شبکه است قرار گرفته اید.

علت عدم آنتن دهی گوشی های سامسونگ و راه حل های آن

مشکلات شبکه که به عنوان مشکل عدم آنتن دهی گوشی شناخته می شوند می تواند به علت مشکلات نرم افزاری رخ دهد. در اکثر اوقات ریست کردن گوشی می تواند این مشکل نرم افزاری را حل کند. برای انجام این کار دکمه پاور و ولوم را برای مدت 10 الی 20 ثانیه به صورت همزمان فشار و نگهدارید تا گوشی ریستارت شود. ریست کردن گوشی روی اطلاعات مهمی که در گوشی ذخیره کرده اید تاثیری نمی گذارد بنابراین نگران از دست رفتن و پاک شدن اطلاعات خود نباشید.

فعالسازی حالت هواپیما

یکی دیگر از راه حل هایی که می تواند به مشکلات نرم افزاری شما خاتمه دهد فعال کردن حالت هواپیما می باشد. با فعال و غیرفعال کردن این گزینه تمام  اتصالات شبکه در گوشی سامسونگ شما راه اندازی مجدد می شود. برای فعال کردن این گزینه در ناحیه نوتیفیکیشن خود روی حالت هواپیما تپ کنید و 30 ثانیه صبر کنید و مجددا روی حالت هواپیما تپ کنید تا غیرفعال شود.

بررسی خمیدگی یا شکستگی سیم کارت

یکی دیگر از علت های عدم آنتن دهی گوشی های سامسونگ خمیدگی یا شکستگی سیم کارت است و یا ممکن است سیم کارت به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد تا یک اتصال ثابت به شبکه را ارائه دهد. گوشی خود را کاملا خاموش کنید و سیم کارت خود را به آرامی از سینی خارج کنید، به دنبال هر گونه خرابی، آسیب دیدگی یا خش باشید. در صورتی که سیم کارت سالم است آن را به درستی در جای خود باز گردانید در غیر این صورت اقدام به تعویض سیم کارت نمایید.

بررسی تنظیمات شبکه

تنظیمات اشتباه شبکه یکی دیگر از علت های عدم آنتن دهی گوشی سامسونگ می باشد. برخی از بروزرسانی ها به صورت خودکار انجام می شوند و شاید شما متوجه تغییر تنظیمات شبکه خود نباشید، به هر حال شما با ریست تنظیمات شبکه خود می توانید این مشکل را حل کنید. به تنظیمات گوشی خود بروید و General Management سپس Reset را تپ کنید وگزینه Reset settings را انتخاب کنید. Reset network settings را انتخاب کنید و روی Reset Settings تپ کنید حالا پین خود را وارد کنید و برای تایید ریست Reset Settings را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا ریست تمام شود و گوشی شما ریبوت شود. برای یادگیری تنظیمات پیشرفته این قسمت می توانید در دوره های نرم افزار آموزش تعمیر موبایل شرکت نمایید.

بازیابی به تنظیمات کارخانه

به جای این کارها می توانید از ریست کارخانه استفاده کنید اما باید اطلاعات جیمیل خود را به صورت دقیق داشته باشید و یا قبل از ریست اطلاعات جیمیل را حذف کنید تا با مشکل مواجه نشوید. برای ریست کارخانه وارد تنظیمات گوشی خود شوید و به ترتیب General management سپس Reset و بعد Factory data reset و Reset to continue را انتخاب کنید و برای تایید Delete All را تپ کنید.

راه حل های پیشنهادی دیگر

آپدیت سیتم عامل اندروید از طریق مسیر Apps-> Settings-> About phone-> Download updates manually

ورود به حالت Safe Mode و شناسایی و حذف برنامه های جانبی که باعث ایجاد تداخلات شبکه می شود.

آموزشگاه فن آموزان بعنوان یکی از بزرگترین و بهترین آموزشگاه های برق و الکترونیک کشور مفتخر است با برگزاری دوره تعمیرات موبایل با کارگاه های مجهز و اساتید برتر، خدمت کوچکی به جوانان علاقمند در این زمینه انجام داده باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی ما می توانید با شماره 02166489523 تماس حاصل نمایید.