مدیریت نور و تصویر تبلت با برنامه CaseSensor for Tablets

یکی از اصلی ترین ایرادهایی که همیشه به تبلت ها وارد بوده است مصرف بسیار زیاد باتری آنها بوده است که کاربران را مجاب می کند تا در طول روز چندین بار مجبور به شارژ کردن تبلت خود باشند. بدون شک یکی از اصلی ترین قسمت های تبلت که معمولا مصرف زیادی نیز از باتری آن دارد، صفحه نمایش آن بوده که در صورت روشن بودن می تواند تاثیر زیادی بر روی باتری داشته باشد و آن را در مدت زمانی کوتاه خالی کند. اما اگر کاری کنید که هنگام بدون استفاده بودن تبلت، صفحه نمایش آن به صورت خودکار خاموش شود به طور حتم می توانید تاثیر به سزایی در کاهش مصرف باتری آن داشته باشید.

CaseSensor-for-Tablets

 

CaseSensor for Tablets می تواند به عنوان یک پوشش هوشند برای تبلت های اندرویدی به حساب بیاید. با استفاده از این نرم افزار صفحه نمایش تبلت شما تنها با باز کردن یا بستن کیف تبلت، روشن و خاموش می شود. این نرم افزار می تواند با بستن کیف تبلت، اقدام به کمتر کردن نور صفحه نمایش آن کرده و سپس به هنگام بیرون آوردن تبلت، دوباره نور صفحه نمایش تبلت را برگرداند. این برنامه برای انجام این کارها، از سنسورهای نوری که معمولا بر روی قسمت بالایی تبلت قرار دارند، استفاده می کند. به صورت کلی سنسورهای نوری تبلت با استفاده از نور اطراف فعالیت دارند و در صورت وجود نور تبلت را روشن و در صورتی که نور کاهش یابد، تبلت را خاموش خواهند کرد.

توجه: در بسیاری از کیف های محافظی که برای تبلت ها و گوشی ها عرضه می شود امکان خاموش شدن صفحه نمایش به صورت خودکار، بعد از بسته شدن درب رویی محافظ وجود دارد. نرم افزار CaseSensor for Tablets برای آن دسته از کیف های محافظی مناسب است که چنین امکانی را پشتیبانی نمی کنند.