تراکت را به عنوان یک تبلیغات کاغذی می شناسند که بیشترین هدف از چاپ آن معرفی به صورت گسترده و در مکان های عمومی می باشد همچنین آن را به عنوان ارزان ترین نوع تبلیغات می شناسند.

گاهی تراکت بر روی دیوارها می چسبانند و گاه آن را به دست اشخاص می دهند . چاپ تراکت ممکن است در سایزهای آ6 ، آ5 ، آ4 باشد. هزینه ی چاپ تراکت به نسبت دیگر موارد کمی پایین تر می باشد البته نباید فراموش کرد که این موضوع بسته به نوع کاغذ تراکت و سایز آن نیز دارد.

گاه افراد برای افتتاح مرکزخرید یا فروشگاه و …. از تراکت نیز استفاده می کنند.

با توجه به اینکه تراکت ها عموما در تعداد کثیری چاپ می شوند ولی به نسبت دیگر کارت ویزیت و دیگر تبلیغات دارای عمر کوتاه تری هستند. برعکس کارت ویزیت ممکن اشخاص به دلیل سایز نسبتا بزرگ آنها از نگهداری تراکت خودداری کنند. نکته ی مهمی که شما در تراکت در اختیار دارید این است که می توانید با توجه به سایز تراکت بیشتر به معرفی خدمات خود و محصولاتتان بپردازید خوب طبیعی است که مشتری می تواند در چنین مواردی بیشتر با شما و خدماتتان آشنا گردد.

chapagha تراکت

در تراکت نیز باید از طراحی استفاده نمایید که جذاب بودن مخاطب را به همراه داشته باشد و باعث شلوغی تراکت و سردرگمی مشتری نگردد ؛ استفاده از یک طراح حرفه ی می توانند سبب شود تا مخاطب به خواندن تمامی موارد تراکت شما بپردازد.

منبع: ChapAgha.com