برای استفاده از نرم افزار می بایست گوشی شما حتما روت باشد 

ساخته شده توسط اعضای بزرگترین فروم موبایل دنیا XDA

به همراه آموزش استفاده از نرم افزار ، گردآوری شده توسط کاربران

اگر خاطرتان باشد تا به حال چندین نرم افزار مربوط به انتقال دیتای بازی ها در سایت معرفی کرده ایم در این پست هم قصد معرفی نرم افزار بی نظیر دیگری با نام Directory Bind  را داریم که طبق تجارب کاربران این نرم افزار در زمینه انتقال دیتای بازی ها به مموری کارت است .

DirectoryBind 0.2.0o

 

برای  کاربران گوشی هایی که از مشکل حافظه های داخلی کم حجم رنج می برند از نمونه های مشابه بسیار بهتر عمل کرده است . آخرین نسخه از این نرم افزار را می توانید از ادامه مطلب همین پست از سایت Apktops دانلود نمایید .

تغییرات : 

** رفع مشکلات Force Close و سازگاری با گوشی های بیشتر

Directory Bind 0.2.0o

 

آموزش استفاده از برنامه Directory Bind : ( گرد آوری شده توسط ali5226 )

انتقال دیتا بر روی گوشی اندروید از جمله مشکلاتی هستش که کاربران با آن درگیر هستند. نرم افزار های زیادی برای انتقال دیتا ی بازی های سنگین به حافظه خارجی گوشی وجود دارد که بعضا بسیار ساده می باشند ولی در نهایت نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود و بازی مورد نظر با دیتای موجود در حافظه خارجی اجرا نمی شود وارور موجود نبودن دیتا می دهد. اما امروز نرم افزاری را برای دانلود و آموزش قرار داده ایم که آموزش خود را پس داده و کار را با انواع دیتا آسان می کند. نرم افزار Directory Bind که نوعی شبیه ساز می باشد تغییراتی در گوشی اعمال می کند که سبب می شود این طور به نظر آید که دیتا در حافطه داخلی ریخته شده.

آموزش انتقال دیتا بر روی گوشی اندروید:

اول یک نکته رو در نظر بگیرین حتما و حتما باید گوشی تون روت شده باشه

خب با انجام مرحله زیر می توانید دیتای بازی ها رو از روی حافظه خارجی اجرا کنید:

۱-دانلود نرم افزار(از لینکی که در پایین پست وجود داره استفاده کنید.)

۲-نصب نرم افزار

۳-اجرای نرم افزار(در بدو ورود به نرم افزار ازتون دسترسی روت می خواد که خب طبیعتا قبول کنید و گزینه برای همیشه را هم انتخاب کنید.)

۴-خب حالا به تصویر زیر رسیدیم:

5-وارد منوی نرم افزار شده

6-روی گزینه Add new entry کلیک کرده

7-خب اینجا باید یه پیشنهاد به شما ارائه کنیم که کار شما را آسان تر می کنه،پیشنهاد ما این است که در داخل حافظه خارجی گوشی خود دو پوشه با نام های Data وObb ایجاد کنید و تمامی دیتاها را به درون این ۲ پوشه منتقل کنید به این صورت که دیتاهایی را که شامل فایل با پسوند Obb می باشد را در پوشه Obb و دیتاهایی که پسوند خاصی ندارند و معمولا شامل بالای ۱۰۰ فایل می باشند را به Data منتقل کنید.

8-بر می گردیم به نرم افزار خب حالا روی فیلد (محل نوشته شدن آدرس) بالایی انگشت خود را نگه دارید وارد منویی مشابه تصویر زیر می شوید وارد پوشه Data (یا Obb) شده و گزینه Select را لمس کنید.

9-خب حالا دوباره به عکس مرحله ۶ رسیدیم با تغییر توی آدرس مبدا(Path) خب حالا روی فیلد دومی انگشت خود را نگه دارید به منویی مشابه تصویر زیر وارد می شوید.روی Android کلیک کنید سپس وارد فولدر Data(یا Obb) شوید و گزینه Select رو لمس کنید.

10-حالا فیلد دوم نیز تکمیل شده و به تصویری مشابه زیر می رسیم.در این قسمت اگه دیتای زیادی در پوشه مورد نظر وجود دارد گزینه Transfer files from target to path را تیک بزنید.

11-روی گزینه Add کلیک کنید ،وارد صفحه زیر می شوید:(دقت کنید که مراحل بالا رو یه بار برای دیتاهای Obb و یه بار برای Data باید انجام بدین)

دانلود Directory Bind + آموزش انتقال دیتا بر روی گوشی اندروید

12-روی سمت چپ آدرس های بالا کلیک کنید تا آیکن به رنگ سبز در آیند:

12/1-اگه رنگ آیکن سبز نشد یا آدرس ها رو اشتباه دادید یا دسترسی روت ندارید،برای اصلاح آدرس انگشت خود را روی آدرس ها نگه دارید تا صفحه زیر باز شود و در آن آدرس ها رو اصلاح کنید(در این صفحه می توانید آدرس مربوطه رو به طور کامل پاک کنید.)

دانلود Directory Bind + آموزش انتقال دیتا بر روی گوشی اندروید

13-خب حالا روی گزینه پایین سمت راست کلیک کنید تا از OFF به ON تغییر کند:

دانلود Directory Bind + آموزش انتقال دیتا بر روی گوشی اندروید

14-یکی از مشکلات این نرم افزار پاک شدن مسیر ها پس از بسته شدن نرم افزار می باشد که یک راه حل بسیار ساده دارد:برای این کار منوی برنامه در صفحه اصلی رو باز کنید More و سپس Backup database رو انتخاب کنید حالا در صورتی هم که مسیر ها پاک شوند می توایند از مسیر More>Restore database آن ها را بازیابی کنید.

دانلود Directory Bind + آموزش انتقال دیتا بر روی گوشی اندروید دانلود Directory Bind + آموزش انتقال دیتا بر روی گوشی اندروید

15-حالا از برنامه خارج شده و دیتاهای مورد نظر را فقط درون پوشه های Obb و Data درون حافظه جانبی بریزید.

۱۶-تموم شد انتقال دیتا هم به همین راحتی بود، اگه دیدین آموزش طولانی شد به خاطر سخت بودنش نبود(طبیعتا) به خاطر واضح بودن برای دوستان تازه کار بود.