بازی ماجراجویی از گرسنگی نمیر Don’t Starve: Pocket Edition

عرضه شده توسط Klei Entertainment

با گیم پلی جدید و منحصر به فرد

نقد و بررسی اختصاصی سایت ApkTops

بازی هایی که دارای گیم پلی جدید و منحصر به فردی می باشند به صورت کلی دارای طرفداران منحصر به فردی می باشند. افراد بسیار زیادی هستند که تنها به دنبال بازی هایی با گیم پلی منحصر به فرد هستند و همیشه منتظر عرضه شدن چنین بازی هایی می باشند تا شاهد گیم پلی جدید باشند. این دسته از بازی ها، امروزه کم نیستند و بسیار از کمپانی های بازیسازی با نشان دادن خلاقیت اقدام به عرضه بازی هایی می کنند که گیم پلی آنها تاکنون در هیچ بازی دیگری مشاهده نشده است.

dont-starve

ویژگی ها:

  • گیم پلی جدید و کاملا منحصر به فرد
  • انجام بازی در یک محیط بسته
  • وجود مراحل متعدد شامل 100 مرحله
  • تلاش برای زنده ماندن در جهانی عجیب
  • استفاده از آیتم های اطراف برای رد کردن مرحله

 

Klei چنین اقدامی انجام داده است و بازی تحت عنوان Don’t Starve عرضه کرده است. این بازی تا پیش از این برای سیستم عامل های IOS و ویندوزفون عرضه شده بود و بعد از محبوبیتی که در این سیستم عامل ها به دست اورد، هم اکنون شاهد عرضه نسخه مخصوص اندروید آن هستیم. این بازی جذاب و سرگرم کننده برای کسانی که به بازی های خاص علاقه مند هستند می تواند انتخاب بسیار عالی و بی نظیری باشد.

داستان این بازی اندروید در مورد دانشمندی به نام Wilson است. این دانشمند توسط شیطان به جهانی کاملا عجیب و غریب فرستاده می شود. در این دنیا هیچ اثری از تمدن و انسانیت وجود ندارد. هنگامی که ویلسون در این جهان بیدار می شود، هیچ آشنایی با آن ندارد و همین موضوع آغاز پیچیدگی های این بازی را رقم میزند. البته تنها کاراکتر موجود در این بازی ویلسون نخواهد بود و به مرور کاراکترهای دیگری نیز آنلاک خواهند شد که هرکدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.

با توجه به محیطی که بازی در آن انجام می شود می توان گفت که در Don’t Starve بازی در یک جزیره انجام خواهد شد که همه چیز آن در عجیب و غریب هست. همین موارد عجیب و غریب باعث ایجاد محیطی نسبتا ترسناک و مرموز در بازی شده است.

dont-starve-cover2

همانطور که از نام بازی نیز پیداست، باید بتوانید در جزیره زنده بمانید. به این منظور باید به دنبال ابتکار عمل باشید تا با یافتن راه های مناسب و استفاده از آنها بقای خود را تضمین کنید. محوریت گیم پلی بازی به عهده خود شما خواهد بود؛ این جمله بدین معنی است که گیم پلی و نحوه پیش رفتن ان را خودتان رقم خواهید زد. شما می توانید به حوادثی که در بازی برایتان رخ می دهد بی اعتنا باشید یا این که خودتان را به جزئی از آن حادثه تبدیل کنید. همین حق انتخابی که در بازی به کاربران داده شده است باعث می شود تا شاهد یک بازی کاربر محور باشم که کاربران امکان انتخاب نحوه انجام و پیش بردن بازی را داشته باشند.

در طول بازی هر در لول از بازی باید بتوانید آیتم های مختلفی که در اطرافتان وجود دارند را جمع آوری کنید. جمع آوری آیتم ها در روز می تواند برای شب ها که اوضاع پیچیده تر می شود، بسیار ضروری باشد. پس در طول روز تمام آیتم هایی که در اطرافتان وجود دارند را جمع آوری کنید تا بتوانید در مواقع لازم آنها را مورد استفاده قرار دهید. به ویژه هنگامی که حیوانات یا جانواران بازی به شما حمله کنند باید لوازم ضروری جهت دفاع از خود را در اختیار داشته باشید. البته در برخی از شرایط که امکان جنگیدن با متجاوز را نداشته باشید می توانید با فرار کردن خودتان را نجات دهید. این موضوع به وضعیت شما در بازی بستگی خواهد داشت.

پیچیدگی های بازی به همینجا ختم نمی شود. این گونه نیست که در این بازی تنها باید به عوامل خارجی توجه داشت، بلکه باید به شخصیت اصلی بازی نیز توجه داشته باشید و همیشه او را تحت کنترل داشته باشید. کاراکتر اصلی بازی از سه جهت نیازمند توجه است که شامل سیر بودن، میزان سطح سلامتی و همچنین سطح هوشیاری می باشند. عدم تعادل در هریک از عوامل ذکر شده می تواند سبب ایجاد مشکل برای ویلسون شود؛ لذا توصیه اکید داریم که حتما موارد مذکور را همیشه تحت کنترل و نظارت داشته باشید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

dont-starve-cover3

تغییرات جوی و زمانی از جمله مواردی است که در طی بازی توجه تان را بدون شک جلب خواهد کرد. در طی بازی شاهد تاریک شدن هوا خواهید شد که به معنی غروب آفتاب خواهید بود. همچنین در شرایطی نیز شاهد ریزش نزولات جوی نظیر برف و باران می باشید که بازی را واقع گراتر کرده است.

نمی توان گفت که گرافیک بازی بسیار عالی طراحی شده است؛ چرا که این موضوع در این باره صدق نمی کند. با وجود این که محیط بازی بسیار گیرا است نمی توان گفت که این بازی گرافیکی بسیار عالی را همراه خود کرده است. اما از طرفی نمی توان بازی را در این باره در زمره بازی هایی با گرافیک و محیط طراحی ضعیف نیز قرار داد چرا که شاهد جزئیاتی گرافیکی ریزی در بازی خواهید بود که تا حدود بسیار زیادی باعث شده است تا کیفیت نه چندان زیاد بازی، باعث اذیت شدن و دل زده شدن کاربران نشود.

بازی “از گرسنگی نمیر” یک بازی کاملا خاص و ویژه است. آن دسته از کاربرانی که به بازی های ماجراجویی علاقه مند هستند بعد از مدت زمانی کوتاه با آن ارتباط برقرار خواهند کرد اما کسانی که از این سبک بازی ها خوششان نمیاد، ممکن است در ابتدای بازی نسبت به آن علاقه چندانی نشان ندهند که دلیل این امر نیز گیم پلی منحصر به فرد و خاصی است که Don’t Starve یدک می کشد.


مجموعه آموزش های ویدیویی به زبان فارسی


فرادرس

به بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور با 60 هزار دانشجو بپیوندید

بیش از چهار هزار ساعت آموزش های ویدئویی فارسی در فرادرس

یادگیری را شروع کنید ...


دانلود فایل ها و راهنما

download

در صورتی که هنگام دانلود و یا نصب نرم افزار ها به مشکلی برخوردید ،همکاران ما در همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما هستند. تماس از طریق تلفن ثابت 9099070345

بنر کانال تلگرام