Fallout Shelter

بازی زیبا و سرگرم کننده Fallout Shelter

در سبک بازی های شبیه سازی استراتژیک و مدیریتی
نسخه معمولی + نسخه مود شده
به همراه Save Editor جهت انجام انواع تغییرات در بازی

Fallout Shelter عنوان یک پروژه معتبر از سری بازی های Fallout می باشد که ابتدا در سال 1997 برای اولین بار رونمایی و عرضه شد. این پروژه تا امروز ادامه داشته و تا کنون 10 نسخه کنسولی از آن عرضه شده است. سازنده این مجموعه بازی شرکت Bethesda Game Studios آمریکایی می باشد که با کمک استودیوی Behaviour Interactive این بازی ها را عرضه کرده اند. بخش منتشر کننده این بازی نیز Bethesda Softworks می باشد. حالا بعد از 18 سال از عرضه اولین نسخه این بازی، Bethesda Softworks که منتشر کننده این بازی می باشد تصمیم به عرضه نسخه ای از این سری بازی ها برای سیستم عامل های Android و iOS کرده است. در این مطلب قصد معرفی این بازی برای سیستم عامل های اندروید را داریم.

ویژگی ها :

 • دارای جزئیات گرافیکی بالا و مناسب
 • گیم پلی سرگرم کننده و چالش برانگیز
 • دارای سبک مدیریتی فوق العاده حرفه ای و استراتژیک
 • قابلیت استخدام نیروهای جدید
 • قابلیت ارتقاء نیروها به درجات و سطوح بالاتر
 • قابلیت ساخت و ایجاد پایگاه های صنعتی و …
 • توانایی مدیریت بخش های مختلف
 • دارای زوم بسیار زیاد و نمایش جزئیات مختلف
 • توانایی ارتقاء بخش های مختلف
 • قابلیت افزایش بازدهی پایگاه با ایجاد سیستم های مختلف
 • وجود طیف وسیعی از ابزارآلات مختلف صنعتی و …

نقد و بررسی بازی Fallout Shelter

سری بازی های Fallout که گیمرهای حرفه ای حتماً نسخه های جدید آن را به خوبی می شناسند، عنوانی از مجموعه ای بالغ بر 10 نسخه اصلی و فرعی (DLC) بازی می باشد که از سال 1997 تا سال 2015 عرضه شده اند. این سری از بازی ها همگی به صورت دنباله دار اما با محتوای جدید می باشند. در سال 2015 بعد از 7 سال که Fallout 3 و دی ال سی آن یعنی Fallout: New Vegas در سال 2008 برای کنسول های نسل هفتم و PC عرضه شدند، سازندگان بازی نسخه جدیدی از آن را تولید و عرضه کردند. Fallout 4 در سال 2014 معرفی و در اواسط سال 2015 برای کنسول های نسل هشتم PS4 , Xbox One و PC عرضه شده است.

همراه با Fallout 4 این بار سازندگان نسخه ای ساده تر از این بازی را برای سیستم عامل های Android و iOS نیز عرضه کردند و نام آن را Fallout Shelter گذاشتند. این نسخه از لحاظ ساختاری، گرافیک و گیم پلی کاملاً با نسخه های کنسولی متفاوت است و تنها نقطه مشترک بین آن ها، محتوای داستانی آن ها می باشد. سری بازی های Fallout از ابتدا تا کنون در سبک RPG یا نقش آفرینی بودند اما نسخه موبایلی این بازی ها این بار در سبک مدیریتی/استراتژیکی می باشد.

داستان بازی Fallout Shelter

داستان سری بازی های Fallout نقطه قوت آن می باشد. این خط داستانی جذاب از هیجان بسیار بالایی برخوردار است و بازیکنان را مشتاق به ادامه و پیگیری ماجرا می کند. داستان سری بازی های Fallout به ماجراهای جنگ سرد بعد از جنگ جهانی دوم مربوط می شود. جایی که به تازگی دولت های کشورهای قدرتمند نظامی مثل آمریکا و شوروی به سلاح های اتمی و فناوری های هسته ای دست پیدا کرده اند.

تهدیدهای نظامی بیش از پیش در حال ایجاد تداخل در صلح جهانی می باشد تا جایی که این تهدیدات به چندین حمله اتمی در نقاط مختلف کره زمین مربوط می شود. کشورهای مختلف توسط بمب های هسته ای بمب باران شده و کره زمین به منطقه ای آلوده به تشعشعات رادیواکتیو و مواد شیمیایی پخش شده از سلاح های اتمی تبدیل می شود. این فاجعه جهانی باعث می شود تا کل جو زمین را مواد رادیواکتیو و خطرناک پر کند. از این رو کشورهایی مختلف به منظور کاهش تلفات از اینجور حملات اقدام به ساخت غارهای بزرگ در دل زمین با عنوان Fallout Shelter کرده اند. Fallout Shelter ها در واقع محافظان جان انسان ها هستند و از آنجایی که در دل زمین ساخته می شوند، راه نفوذ مواد رادیواکتیو و شیمیایی را مسدود می کنند. انسان ها بعد از این فجایع مجبور به زندگی در این غارهای عظیم هستند.

نتایج مرگبار این حملات تا ده ها سال بعد باقی می ماند. درست زمانی که این حملات پایان می یابد، ارتش های نظامی کشورهای مختلف به منظور جمع آوری غنایم و منابع مورد نیاز به کشورهای دیگر حمله می کنند و این جنگ وحشتناک تا سال 2077 ادامه می یابد. حالا شما در نقش یکی از فرماندهان و رهبران مردم که مسئولیت مدیریت کردن یک پایگاه مردمی و صنعتی را دارید می بایست وارد عمل شوید. تمام مردم دنیا در غارهایی با عنوان Vault زندگی می کنند. شما می بایست Vault یا غار خود را که با یک عدد خاص مشخص می شود مدیریت کنید.

بخش گیم پلی بازی Fallout Shelter

سبک بازی Fallout Shelter شبیه سازی و مدیریتی/استراتژیکی می باشد. وظیفه شما این است که Vault خود را به خوبی مدیریت کرده و اقدام به گسترش آن کنید. در ابتدا چند اتاق ساده در پایگاه شما وجود دارند. شما باید با استخدام و به کارگیری مردم دو کار مهم انجام دهید. اول اینکه آن ها را از گرسنگی و خطر مرگ توسط تشعشعات رادیو اکتیو نجات دهید و دوم از وجود آنها برای افزایش بهره وری و توسعه پایگاه خود استفاده کنید. در پایگاه شما بخش های مختلفی می تواند ایجاد شود. این به قوه استراتژیک شما بر می گردد که چقدر توانایی مدیریت کردن صحیح این بخش ها را دارید. توجه کنید که می بایست به نیازهای نیروهای خود به سرعت رسیدگی کنید تا بتوانید بازدهی آن ها را ثابت و زیاد نگه دارید.

گیم پلی بازی در سبک دو بعدی و از نمای رو به رو می باشد. شما قادرید تا با زوم کردن زیاد ریز ترین جزئیات را ببینید. بازی دارای بخش آموزش اولیه می باشد و شما را تا گذراندن مرحله اول همراهی می کند. در این آموزش ها شما با چگونگی کارها آشنا شده و یاد می گیرید که چه چیزهایی را باید در اولویت قرار دهید. این بازی دارای بخش های صنعتی و تولیدی بسیاری می باشد. هر کارمند دارای قابلیت های مختلفی بوده و می تواند در بخش خاصی برای شما کار کند.

همچنین، توانایی ارتقاء کارمندان و بخش های مختلف نیز وجود دارد که باعث افزایش سرعت و کیفیت کار این بخش ها و کارمندان می شود. جدا از مدیریت بخش های صنعتی و نظامی، شما می بایست به وضعیت زندگی شخصی کارمندان خود نیز رسیدگی کنید. می توانید در این پایگاه های زیرزمینی، اتاق های زندگی ساده و شیک بسازید و آن ها را به زوج های مختلف بدهید تا در آن ها زندگی کرده و حتی بچه دار شوند.

شما به جز بخش مدیریت، می بایست از پایگاه خود دفاع کنید. تهدیدات خارجی و داخلی زیادی در این بازی مانع شما خواهند بود. نیروهای دشمن ممکن است به طور غافلگیرانه ای به پایگاه زیرزمینی شما حمله کرده و منابع شما را غارت کند. باید برای چنین مواقعی آماده باشید. برای این کار می توانید سلاح های مختلفی تهیه کنید و سربازان خود را آموزش دهید. همچنین با پوشیدن لباس های امنیتی و محافظ نفوذ مواد شیمیایی معلق در هوا، می توانید به بیرون از پایگاه رفته و به کشف عناصر با ارزش و پنهان شده بپردازید.