کالکشن سری بازی های معروف Forever Lost

شامل قسمت های 1 ، 2 ، 3

در سبک بازی های فکری، ماجرایی، پازلی و Hidden Object

محصولی از شرکت Glitch Games

جمع آوری نسخه های HD و پولی بازی توسط APKTOPS

به همراه فایل های دیتا و گیم تریلر رسمی هر 3 قسمت

درخواستی کاربران APKTOPS

این روزها شاهد عرضه شدن بازی های جدید در سبک های نوین هستیم. چند سالیست که با همه گیر شدن بازی های موبایلی برای سیستم عامل های هوشمند، سبک و شیوه ساخت بازی ها نیز ارتقاء پیدا کرده اند. در این میان سبک های اصلی جدیدی دیده می شود و یا زیر مجموعه ای از سبک های اصلی ساخته می شوند. یکی از این سبک ها، سبک بازی های Hidden Object می باشد که به دلیل نامشخصی بیشتر از 90% آثار ساخته شده در این سبک جو ترسناک دارند.

Forever-Lost

ویژگی ها :

  • سبک منحصر به فرد
  • دارای جو ترسناک و داستان ماجراجویانه
  • دارای پازل های فکری
  • تلفیقی از سبک های فکری، ترسناک و Hidden Object
  • دارای گیم پلی ساده در سبک Point and Click
  • استفاده از تصاویر واقعی در ساخت بازی
  • دارای موسیقی متن های بسیار تأثیر گذار
  • دارای بخش Hint Guide جهت راهنمایی

معرفی سری بازی های Forever Lost

همانطور که گفته شد، سبک بازی های Hidden Object در اکثر قریب به یقین بازی ها با جوی ترسناک همراه است. اگرچه به ظاهر این مورد توجیهی ندارد اما باید گفت با توجه به نوع این گونه بازی ها یعنی درگیر شدن ذهن و فکر بدون یک محرک جانبی تقریباً خسته کننده خواهد بود. برای همین، در چنین بازی هایی از چاشنی ترس استفاده می شود تا بازیکن علاوه بر تمرکز بر روی پازل ها، به شرایط حاکم بر موقعیت کاراکتر نیز دقت کند. مطمئن باشید استفاده از عنصر ترس در بازی های فکری و Hidden Object که به خصوص دارای خط داستانی و ماجراجویانه هم باشند کاملاً منطقی و ضروری می باشد.

در سیستم عامل های اندروید و آی او اس نیز صدها بازی در این سبک ها عرضه شده اند. اما یکی از این بازی ها که به صورت داستانی و متوالی می باشد سری بازی های Forever Lost یا گمشده تا به ابد می باشند که سر و صدای زیادی به پا کرده اند. سازنده این سری از بازی ها که از جمله بازی های قدیمی نیز به شمار می روند، شرکت انگلیسی Glitch Games می باشد که از سال 2012 تا سال 2015 سه قسمت از آن ها را عرضه کرده است.

این سه قسمت از لحاظ داستانی ادامه یکدیگر هستند. شرکت Glitch Games می گوید، افرادی که مایل به درک داستان باشند، می توانند ماجرای درونی این بازی را متوجه شده و با علائم و نشانه های خاصی که در بازی وجود دارد، به داستان و ماجرای اصلی این بازی پی ببرند. اگرچه به این راحتی ها نمی توان داستان نهایی بازی را حدس زد، اما نشانه هایی که دنبال می کنید شما را به سرنخ های نهایی راهنمایی می کنند.

داستان سری بازی های Forever Lost

سری بازی های Forever Lost دارای خط داستانی پشت سر هم می باشند. در قسمت اول و در اولین صحنه بازی شما در نقش مردی که به تازگی به هوش آمده است می باشد. شما در اتاقی قدیمی با دیوارهای کثیف و میز و صندلی های شکسته و زنگ زده حضور دارید. در همین ابتدای بازی، اولین و آخرین سؤال اصلی شما در ذهنتان پدیدار می شود! آیا شما در حال دیدن یک کابوس وحشتناک هستید؟ یا واقعاً توسط شخص یا اشخاصی ربوده و بیهوش شده اید و در چنین وضعیتی رها شده اید؟ و یا اینکه… این ها همگی تخیلات ذهن شماست؟! سازندگان بازی بر روی سؤال سوم مانور زیادی داده اند!

به هر حال نه تنها سازندگان بازی، بلکه هیچ کس دیگری نیز به این سؤال پاسخ صحیح نداده است. حالا شما در نقش این شخص می بایست با اشیای دور و برتان سعی کنید که راه فرار خود را پیدا کنید. بهتر است بدانید که لازمه ی فرار شما، استفاده صحیح از ابزارها و اشیای موجود در آن مکان می باشد. مثلاً برای باز کردن درهای قفل می بایست کلید پیدا کنید، برای درهای رمز دار می بایست رمزها را کشف کنید و …

تمام اتمسفر و فضای بازی با احساس ترس و تنهایی همراه است. همه چیز مرموز و غیر واقعی به نظر می رسد. مطمئناً در پس این کابوس ترسناک دلایل عجیبی وجود دارد. شما دو مأموریت دارید. یکی اینکه در سریع ترین زمان ممکن راه فرار را پیدا کرده و از این مهلکه بگریزید. مأموریت دوم شما کشف حقایق این بازی است. در واقع بهتر است اینطور بگوئیم… شما بدون کشف حقایق امکان ندارد بتوانید راه فرار را پیدا کنید.

به گفته سازندگان بازی، علائم و نشانه های زیادی برای کسانی که به داستان علاقه دارند در بازی قرار داده شده است. اگر به درستی به این علائم دقت کنید و ماجرای اتفاق افتاده را آنالیز کنید و همچنین از اتفاقاتی که در مسیر شما وجود دارند به سادگی نگذرید، می توانید سرنخ های بسیاری از داستان بازی جمع آوری کنید. اما به طور خلاصه باید گفت، با این که به هیچ وجه محتوای داستانی این بازی مشخص نیست، اما به نظر می رسد شما در منطقه ای طلسم شده قرار داشته و همواره در حال مشاهده شدن توسط یک انسان می باشید. چرا که جملاتی را روی دیوارها خواهید دید که خبر از حضور شخصی در اطراف شما می دهد.

در قسمت سوم، سازندگان راز مهمی از بازی را فاش کرده اند. آن ها به صورت سربسته مکان تسخیر شده ای که شما در آن حضور دارید را معرفی کرده اند. این مکان یک آسایشگاه قدیمی و متروکه با عنوان Hawthorne Asylum می باشد که در سال 1806 تأسیس شد اما به دلایل نا مشخصی در دهه 50 بسته شد. این مکان عجیب و مرموز دارای نشانه ها و رازهای زیادی برای کشف شدن می باشد.

کالکشن بازی های Forever Lost

این بازی تا کنون در 3 قسمت عرضه شده است. از لحاظ داستانی و ویژگی های گیم پلی و … این 3 قسمت مشابه یکدیگر و در ادامه هم هستند. اما از لحاظ محتوای فکری و گرافیکی و … با کمی تغییر و بهبود در قسمت های 2 و 3 رو به رو خواهید شد. وب سایت APKTOPS کالکشن کامل این بازی را به درخواست کاربران جهت دانلود فراهم کرده است. شایان ذکر است که این 3 قسمت در 2 نوع HD و SD عرضه شده اند. تفاوت این دو نسخه در کیفیت تصاویر و گرافیک آن ها می باشد. البته قسمت سوم دارای جزئیات بیشتر و تفاوت های فاحش تری می باشد که باعث شده است حجم کلی آن نسبت به دو قسمت قبلی تقریباً دو برابر شود.

نسخه های قرار گرفته شده در APKTOPS از نسخه های HD هستند که قیمت بالاتری دارند. هر قسمت از بازی به صورت Stand Alone بوده و این یعنی نیازی به نصب قسمت های دیگر نداشته و دارای فایل نصبی و دیتای اختصاصی هستند. در ادامه نگاهی به قیمت و امتیاز هر قسمت در گوگل پلی می اندازیم :

 : Forever Lost 1 HD

4.3/5 star                    Price: 2.31$ gold_dollar_24                    Google-Play-2

: Forever Lost 2 HD

4.6/5 star                    Price: 3.08$ gold_dollar_24                    Google-Play-2

: Forever Lost 3 HD

4.2/5 star                    Price: 4.63$ gold_dollar_24                    Google-Play-2

گیم پلی تریلرهای هر 3 قسمت در کانال آپارات APKTOPS :

   Forever Lost Episode 1 Gameplay Trailer aparat
Forever Lost Episode 2 Gameplay Trailer aparat
Forever Lost Episode 3 Gameplay Trailer aparat

اسکرین شات های منتخب از هر 3 قسمت :