بازی بسیار ترسناک Garden of Fear – Maze of Death

با گرافیک مناسب و گیم پلی روان

دارای اتمسفر ترسناک و ژانر وحشت

محصولی از استودیوی آلمانی Smuttlewerk Interactive

با امتیاز 4.0 از 5.0 در گوگل پلی

توجه: انجام این بازی برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود!

در دنیای بازی های ویدئویی می توان هر سبک و موضوع و ژانری را پیدا کرد. ژانر وحشت یکی از ژانرهای حرفه ای در سری بازی های مدرن به حساب می آید. مثل فیلم های ترسناک که هر ساله چندین نسخه از آن ها اکران می شود، بازی های ترسناک نیز هر سال منتشر می شوند. در این میان، فقط علاقه مندان به ترس و وحشت هستند که به سمت این آثار می آیند. در واقع ژانر وحشت بر خلاف ژانرهای اکشن، هیجان انگیز، ماجرایی، معمایی، ورزشی و … که طرفداران بی شماری دارند، طرفداران معدود اما خاصی دارد. با توجه به همه گیر شدن بازی های موبایلی، اجتناب ناپذیر است که ده ها فرانچایز در ژانر ترسناک را نیز در این بازی ها ببینیم. بازی Garden of Fear – Maze of Death از جمله همین بازی ها می باشد که در این مطلب از سایت برترین های اندروید به معرفی و بررسی آن می پردازیم.

Garden-of-Fear

ویژگی ها :

  • گرافیک مناسب و جزئیات گرافیکی بالا
  • طراحی جلوه های SFX و GFX بسیار عالی و ترسناک
  • نورپردازی و صداگذاری فوق العاده
  • گیم پلی روان و دلهره آور در سبک اول شخص
  • دارای خط داستانی جذاب و هیجان انگیز
  • وجود بخش Special Game Mode: SuckerSpawns
  • وجود دشمنان مختلف
  • وجود عناصر مختلف، پازل های مختلف و … در بازی

بازی Garden of Fear – Maze of Death

بازی Garden of Fear – Maze of Death یک بازی ترسناک در سبک آرکید و با ژانر وحشت می باشد. این بازی توسط استودیوی بی نام و نشان Smuttlewerk Interactive کشور آلمان تهیه و در گوگل پلی عرضه شده است. بازی Garden of Fear شما را به اعماق ترس یک انسان تنها می برد که در وضعیتی غیر قابل باور به دام افتاده است. شما در نقش این شخص در یک لابرینت (دالان پیچیده) و در وضعیتی بغرنج از خواب بیدار می شوید. شما چیزی به یاد نمی آورید و هیچ ایده ای ندارید که چرا در چنین مکانی خوفناک حضور دارید! مسلماً می دانید که چیزی عجیب در حال اتفاق افتادن است…

در ابتدا شما فقط یک چراغ قوه، مقداری ذغال و یک قطب نما در دست دارید. حالا باید با همین امکانات، به جستجوی اطراف بپردازید و سعی کنید راه فراری برای خودتان پیدا کنید. جایی که شما در آن حضور دارید یک دالان بزرگ و ترسناک می باشد. جایی که راه های ورودی و خروجی زیادی به آن منتهی شده است و خیلی راحت در این مکان گم می شوید! شرایط وقتی بدتر می شود که بدانید کل این مکان را تاریکی مطلق و یک مه غلیظ فرا گرفته و شما جز چند متر اطراف خودتان، چیز دیگری نمی بینید. اما این ها همگی شاید قابل هضم باشند وقتی بدانید در این مکان نفرین شده موجوداتی بسیار ترسناک و مرگبار مثل عنکبوت های عجیب و انسان نماهایی خوفناک وجود دارند.

این موجودات و شیاطین متوجه حضور شما شده و برای پیدا کردن شما تمام این منطقه را جستجو می کنند. بازی دارای هوش مصنوعی می باشد. پس شما هم باید در زمان مناسب عکس العمل مناسبی داشته باشید. برای مثال وقتی متوجه نزدیک شدن هیولاها و شیاطین به نزدیکی خود شدید، می بایست در زیر طاقچه های دالان پنهان شده و نور چراغ قوه خود را خاموش کنید. اما در میان این موجودات موجودی بسیار ترسناک به نام SuckerSpawn وجود دارد. این هیولا نماد اصلی این بازی می باشد و به قول معروف رئیس اصلی دشمنان شماست. او قوه بینایی و شنوایی و بویایی عجیبی دارد. او حتی می تواند وقتی شما پنهان هستید و چراغ قوه تان خاموش است شما را ببیند.

اما این ها هیچ کدام در مقابل مأموریت اصلی شما چیزی به حساب نمی آیند! چرا که اگر بدانید مأموریت اصلی شما در این بازی چیست احتمالاً نظرتان تغییر می کند. در بازی Garden of Fear شما در وسط یک دالان بزرگ و پیچیده قرار گرفته اید. دور تا دور شما راهروهای منتهی شده به راه های فرعی و درهای مختلف می باشد. در این دالان 8 در خروج وجود دارند که در دو طرف این دالان قرار دارند. اما فقط و فقط یکی از این درها در اصلی برای خروج از این دالان نفرین شده می باشد! 7 در دیگر همگی به درهای مرکزی که در وسط دالان قرار دارند منتهی می شوند. شما باید آن یک در خروجی واقعی را از میان این 8 در پیدا کرده و خودتان را از شر این مکان شوم نجات دهید. این مورد بازی Garden of Fear را به یک بازی چالش برانگیز با عناصر ترسناک تبدیل کرده است.

نکته این موضوع اینجاست که وقتی شما وارد یکی از این 7 در فرعی می شوید و دوباره به مرکز لابرینت بر می گردید، ممکن است دوباره به اشتباه وارد همان در شوید! پس باید از ابزارهایی که دارید کمک بگیرید. برای مثال یکی از پیشنهادات این است که اطراف هر دری که وارد آن می شوید را با کمک ذغال هایی که در اختیار دارید علامت گذاری کنید تا بعداً با دیدن آن ها متوجه شوید که قبلاً وارد این در شده اید.

توجه: بازی Garden of Fear دارای صحنه های ترسناک و خشن می باشد. انجام این بازی برای افراد زیر 18 سال و افرادی که رابطه خوبی با ترس ندارند به هیچ وجه توصیه نمی شود. همچنین سخت بودن و چالش برانگیز بودن بازی، بازیکنان شجاع و مقاومی را طلب می کند. اما به هر حال تجربه چنین بازی ترسناکی دارای هیجان خاص خودش است و انجام آن خالی از لطف نیست.

نکته: برای بهترین تجربه بازی، آن را در هنگام تنهایی با چراغ خاموش و هدفون انجام دهید.