بازی ترسناک و ماجرایی Goosebumps Night of Scares

ساخته شده از روی فیلم سینمایی Goosebumps

سبک اکشن/ماجراجویی با تم ترسناک

با گرافیک و طراحی های عالی

به همراه فایل دیتا + ویدئوی تریلر رسمی

با قیمت 1.99 دلار گوگل پلی

توجه: انجام این بازی برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود!

Goosebumps Night of Scares نام بازی رسمی ساخته شده از روی فیلم Goosebumps می باشد که توسط استودیوی Cosmic Forces عرضه شده است. مقر اصلی این استودیو در شهر سان فرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا می باشد. Cosmic Forces در زمینه چاپ و نشر داستان های مصور فعالیت می کند و به تازگی به صنعت فیلم سازی وارد شده است. Cosmic Forces با کمک کمپانی SONY Pictures فیلم سینمایی Goosebumps را عرضه کرده اند. در ادامه به بررسی بازی ترسناک Goosebumps Night of Scares می پردازیم.

Goosebumps-Night-of-Scares-Coverویژگی ها :

  • گرافیک عالی و دقت به جزئیات
  • طراحی های سه بعدی و حرفه ای
  • نورپردازی، سایه پردازی و صداگذاری های مهیج
  • دارای گیم پلی حرفه ای در سبک Point n Move
  • دارای خط داستانی ترسناک و گیرا
  • وجود معماهای مختلف در سراسر بازی
  • وجود هیولاهای مختلف از جمله Slappy the Dummy, evil gnomes, werewolves
  • پشتیبانی از هدست های واقعیت مجازی (Virtual Reality)

بررسی بازی Goosebumps Night of Scares

Goosebumps Night of Scares نام یکی دیگر از آثار ساخته شده از روی فیلم های سینمایی می باشد. این بازی از روی فیلمی با همین نام یعنی فیلم سینمایی Goosebumps ساخته شده است و عناصر اصلی آن از جمله شخصیت ها و خط داستانی این بازی از فیلم Goosebumps الهام گرفته شده اند. البته پیش از این چندین آثار مختلف از جمله کتاب های کامیک در مجموعه Goosebumps عرضه شده بودند و می توان گفت که این مجموعه چند سالیست که به محبوبیت رسیده است. حتی می توان این مجموعه را الگوی سری فیلم های Annabelle نیز دانست چرا که شخصیت اصلی هر دو فیلم عروسک می باشند.

R.L. Stine خالق شخصیت های ترسناک مجموعه Goosebumps می باشد. رئیس اصلی شخصیت های این مجموعه، عروسکی کوچک اما بسیار ترسناک و مشابه عروسک Annabelle می باشد که با لقب Slappy the Dummy شناخته می شود. این شخصیت اولین بار از مجموعه « ماجراهای پینوکیو » یا « The Adventures of Pinocchio » الگو گرفته شد. چرا که این شخصیت درست مثل پینوکیو یک عروسک چوبی می باشد که روح زندگی به آن دمیده می شود. اما برعکس پینوکیو که یک شخصیت مثبت است، Slappy the Dummy شیطان صفت می باشد. این شخصیت تا کنون در بیش از 10 اثر مختلف از جمله کتاب ها و داستان های مختلف دیده شده است. ایده ی چنین شخصیتی R.L. Stine را بر آن داشت تا مجموعه ای انحصاری از این شخصیت ایجاد کند.

بازی Goosebumps Night of Scares شما را به عمق یک کابوس خوفناک می برد. ماجرای این بازی در خانه ی R.L. Stine رخ می دهد. جایی که عروسک ها و شخصیت های ساخته شده توسط R.L. Stine که در مکان های مخصوص در زیرزمین این خانه نگهداری می شوند، در یک شب عجیب زنده شده و به بیرون می آیند. شما در همان شب شوم به آن خانه می روید. شبی که تاریکی حکم فرماست و باران تندی هم می بارد و فقط هر از گاهی رعد و برق برای لحظه ای خانه را روشن می کند. سازندگان بازی از همین عنصر یعنی رعد و برق برای القای ترس بیشتر به بازیکن استفاده کرده اند.

در تمامی بخش های بازی Goosebumps Night of Scares شاهد Jump Scare های ناگهانی هستیم که با روشن شدن لحظه ای به واسطه رعد و برق، این جامپ اسکیرها بسیار ترسناک تر می شوند. حالا شما تنها با شخصیت هایی ترسناک از جمله Slappy the Dummy, Evil Gnome, Werewolf در یک خانه بزرگ و وحشتناک گیر کرده اید. فرار کردن از دست این شخصیت ها راه چاره شما نیست! چرا که تمامی راه های خروج بسته هستند. پس تنها کاری که می توانید بکنید مقابله با آن ها خواهد بود.

کاری که شما باید بکنید این است که کاغذهای گمشده R.L. Stine که حاوی رمز و رموز جادویی هستند را پیدا کنید. این کاغذها از کتاب های محبوب این نویسنده جدا شده اند. شما با کمک این کاغذها می توانید تله ای برای هیولاها ایجاد کنید و آن ها را به دام بی اندازید. برای پیدا کردن این کاغذها باید همه جا را بگردید و معماهای زیادی حل کنید. اما در همین حین باید به شدت مراقب حضور هیولاها باشید. اگر به شما نزدیک شوند، نقشه های شما نقش بر آب خواهد شد. در طول بازی رازهای نهان زیادی وجود دارد که با کشف هر کدام می توانید امنیت خود را بیش از پیش حفظ کنید.

سبک گیم پلی بازی Point n Move یا به اصطلاح Hide n Seek می باشد. شما باید در مواقع ضروری زیر میز، درون کمد و … پنهان شوید تا توسط هیولاها شناسایی نشوید. بازی Goosebumps Night of Scares قابل اجرا با هدست های واقعیت مجازی نیز می باشد. همچنین در بازی قابلیتی وجود دارد که می توانید عکس العمل های شما را ثبت کند. سپس می توانید عکس العمل های ترسیدن خود را در شبکه های مجازی با کمک این قابلیت به اشتراک بگذارید.

توجه: بازی Goosebumps Night of Scares اگرچه در دسته بندی داستان های ترسناک کودکان قرار می گیرد، اما محتویات درون آن برای ترساندن هر فردی کافی می باشد. توجه کنید که در این بازی از صنعت Jump Scare برای ترساندن های ناگهانی استفاده می شود. Jump Scare ها صحنه هایی هستند که در سکوت مطلق و به صورت خیلی ناگهانی رخ می دهند. مثلاً در فضایی قرار دارید که چیزی در اطراف نیست اما هنگامی که به سمت دیگری می روید ناگهان چهره ترسناک یکی از شخصیت ها در فاصله نزدیک به شما ظاهر می شود! این مورد باعث ترساندن خیلی زیاد می شود. لذا لطفاً به این نکته دقت کنید. استفاده از این صنعت به مقدار زیاد در فیلم ها و بازی ها به شدت ممنوع شده است.