بازی اکشن نیمه جان Half-Life

نسخه مخصوص تمامی پردازنده ها

Half-Life – نیمه جان یک بازی علمی تخیلی میباشد که توسط استودیوی بازیسازی والو برای اندروید طراحی و عرضه شده است. این بازی، اولین سری بازی های نیمه جان می باشد که تا پیش از این توسط شرکت سییرا برای کامپیوتر عرضه شده بود. همچنین این بازی برای PS2 نیز عرضه شده است.

Half Life Android

 

ویژگی ها:

  • گیم پلی سرگرم کننده و بسیار جذاب
  • استفاده از سلاح هایی نسبتا کلاسیک و قدیمی
  • مبارزه و جنگ با موجوداتی به نام زِن
  • ورود به دنیای زِن ها در آخرهای بازی

 

سری داستان های نیمه جان در مورد دکتری به نام گوردون فریمن می باشد. این شخصیت ساختگی، یک دانشمند فیزیک نظری است که موظف به حمایت از نسل بشر در برابر بیگانه ها و نیروهای انسانی دیگر که نتیجه شکت در تحقیقات آزمایشگاهی هستند، می باشد. یکی از اصلی ترین نکاتی که در مورد گوردن فریمن وجود دارد، این است که وی هیچگاه حف نمی زد و تمام کارهایی که در بازی دیده می شود، توسط گوردون دنبال می شوند. در سری بازی های نیمه جان نیز هیچ صدا یا تصویری از گوردون مشاهده نخواهید کرد. بعد از سری اول از بازی که منتشر شدو به دنبال آزمایش به صورت اتفاقی موفق به باز کردن درگاه چند بعدی شد، موجودات عجیبی آزاد شدند. بازی Half-Life در سال های 2001 و 2055 توسط مجله بازی، به عنوان بهترین بازی های سال شناخته شد و بیش از 50 جایزه مخلتف را به دست آورد. بسیاری از افراد، از نیمه جان به عنوان بهترین بازی های تمام زمان رایانه نام میبرند. این بازی تا سال 2008 موفق به فروش بیش از 9.3 میلیون نسخه در سراسر جهان شد.

Half-Life بازی در سبک تیراندازی اول شخص میباشد که اکثرا مایه های معمایی نیز چاشنی آن شده است و در طول بازی باید بتوانید معماهای مختلفی که برایتان در نظر گرفته شده است را حل کنید. مهم ترین نکته در مورد سری اول بازی نیمه جان که در ان زمان ساخته شد، این بود که این بازی به صورت داستانی با دید اول شخص طراحی شد و این در حالی بود که بازی های سبک تیراندازی اول شخص در ان زمان همگی به صورت متکی بر میان پرده ها طراحی می شدند. تمام طول بازی با چشم گوردون دنبال می شود و ندرت شاهد آن خواهید بود که گیمر کنترل گوردون را از دست بدهد. این بازی به صورت مرحله ای طراحی شده نشده است! و به جای آن به بخش هایی تقسیم شده است که با جلو رفتن بازیکن بر روی صفحه نمایش داده می شود. برای بعضی از معماهایی که در بازی طراحی شده است، شما باید از محیط خود برای کشتن و نابود کردن دشمنان استفاده کنید. به فرض مثال در جایی باید با کشیدن سوپاپ بخار آب بتوانید آب داغ را بر روی دشمنان بپاشید تا آنها را بکشید. بازی نیمه جان دارای “غول های آخر” نیز می باشد که البته تعداد انها انگشت شمار است، ولی به هر حال، برای مقابله با غل های آخر باید به صورت مستقیم با آنها روبه رو شوید. بازی نیمه جان اکثرا به صورت فردی انجام می شود، اما در طول بازی مشاهده خواهید کرد که شخصیت هایی مانند گاردهای امنیتی و یا دانشمندان نیز برای پیش بردن بازی به شما کمک خواهند کرد. این افراد کمک های بسیار زیادی برای پیش بردن بازی به شما خواهند کرد. در بازی دشمن های مختلفی با شما روبه رو خواهند شد. معروف ترین سلاحی که در این بازی در بین کاربران نیز شناخته می شود، “دیلم” است که شاهد تصویر این سلاح بر روی کاورهای بازی نیز بوده ایم، اما در بازی شاهد سلاح های دیگری مانند کلت کمری، شات گان، مسلسل دستی، مگنوم و سلاح دوش پرتاب نیز خواهید بود.

بیشتری بازی Half-Life در مکان های بیابیانی در شهر نیومکزیکو دنبال می شود. مکان خیالی که نام آن مرکز تحقیقاتی بلک میسا است محیط را بازی را تشکیل می دهد. گوردون فریمن یکی از نجات یافتگان حادثه بلک میسا است. در حادثه بلک میسا به دلیل سرازیری پرتوهای رزونانس موجوداتی ناشناخته به نام “زن (Xen)” به دنیای زمین یورش آورده اند. فریمن در تلاش است تا خود را از این میان نجات دهد، اما به زودی متوجه خواهد شد که در بین دو جناح مختلف گرفتار شده است. یکی از آنها موجوداتی که از دنیای دیگری وارد زمین شده اند و دیگری تفنگداران ایالت آمریکا که خواهان سرپوش گذاشتن بر روی این مسئله هستند تا خبری از آن به بیرون درز کنند. در آخر بازی نگهبانان و پزشکان به شما کمک خواهند کرد تا به دنیایی که زِن ها از آن امده اند وارد شوید و با غولی که در این دنیا قرار دارد، به عنوان غول آخر بازی به مبارزه بپردازید تا شکستش دهید.

نکات:

  1. این نسخه از بازی غیر رسمی بوده و نسخه پورت شده کامپیوتری است.
  2. این نسخه بر روی اندروید 5.0 تست شده و بدون مشکل اجرا می شود.
  3. به دلیل زیاد بودن تعداد فایل های موجود در فولدر دیتا، بهتر است فایل فشرده را در گوشی از حالت فشرده خارج کنید.

روش نصب بازی:

بازی را نصب کنید و فولدر دیتای آن را در مموری خود (داخلی یا خارجی) کپی کنید. در نهایت مسیر دیتا باید به صورت SDcard/xash باشد.