برنامه ذخیره کردن پسوردها در گوشی LastPass Password Manager

یکی از اصلی ترین بخش هایی که در زندگی دیجیتال امروزه تاثیر به سزایی دارد، پسوردها می باشند. از پسوردها برای حفظ امنیت می توان استفاده کرد. اما به صورت کلی مدیریت پسوردها شاید کار دشواری باشد. اما نرم افزار LastPass Password Mgr این کار را تا حد بسیار زیادی ساده کرده است.

LastPass-Password_cover

ویژگی ها:

  •  ذخیره کردن و پر کردن خودکار فرم های اینترنتی و حساب های کاربرای برای تمام اکانت های آنلاین
  • قابلیت پر کردن فرم های خرید از طریق پروفایل های از پیش تعیین شده
  • قابلیت ذخیره کردن عضویت ها، کارت های اعتباری و اطلاعات حساس دیگر در محلی ایمن
  • جستوجو برای لوگین ها و نکات ثبت شده بر اساس ارزش
  • سازماندهی کردن سایت ها در پوشه های مختلف
  • روشن کردن احراز هویت چند عاملی برای قفل کردن اکانت برنامه LastPass Password
  • به اشتراک گذاری لوگین ها با دوستان و افراد خانواده
  • قابلیت تست استحکام پسوردهای وارد شده با استفاده از پسورد سنج LastPass Password
  • قابلیت دسترسی آفلاین به اطلاعات با استفاده از مرورگر و برنامه های موبایل
  • قابلیت همگام سازی تمام پسوردها و اطلاعات از کامپیوتر و دیگر وسیله ها

 LastPass Password را می توان در دو کار اصلی خلاصه کرد که عبارتند از:

1- قابلیت ساخت پسورد

شما هر پسوردی که در نظر بگیرید، بدون شک برای حفظ امنیت خود شماست. یعنی اگر پسوردی ساده در نظر بگیرید، بدون شک بسیار سریع لو خواهد رفت و اما اگر پسوردی سخت و دشوار در نظر بگیرید، قضیه برعکس خواهد شد. اما شاید ساخت پسوردهای ایمن نیز کار چندان ساده ای نباشد. افراد بسیار زیادی وجود دارند که برای ایجاد پسوردهایی ایمن، با مشکل مواجه هستند.

اگر شما نیز جزء همین دسته از افراد هستید، پس حتما این نرم افزار را دانلود کنید. این نرم افزار دارای قسمتی می باشد که با استفاده از ان می توانید پسوردهایی بسیار ایمن ایجاد کنید تا خیالتان از بابت امنیت راحت باشد. شما می توانید تعداد کاراکترهای پسورد را انتخاب کنید تا LastPass Password بر اساس آن یک پسورد ایمن برایتان ایجاد کند.

2- مدیریت و ذخیره پسوردها:

غالبا ایجاد پسورد به دو صورت امکان پذیر است. یکی این که شما پسوردهایی مشابه برای تمام اکانت های خود قرار دهید که این موضوع بسیار خطرناک است. و دیگری این که شما از پسوردهای مختلف استفاده کنید. این روش، بدون شک بهترین روش است. اما اگر تعداد پسوردهای شما زیاد بشود، با مشکل مواجه خواهید شد. به همین دلیل برخی از افراد پسوردهای خود را در فایل های متنی ذخیره می کنند.

اما همین امر نیز ایمنی چندانی ندارد و هر شخص دیگری می تواند به پسوردهای شما دسترسی داشته باشید. اما با استفاده از LastPass Password می توانید پسوردهایتان را ذخیره کنید. اولین نقطه ایمنی برنامه LastPass Password ای می توان تقاضای پسورد در هنگام شروع برنامه دانست.

این نرم افزار برای اولین بار نصب، از شما یک پسورد خواهد گرفت که من بعد برای ورود به برنامه باید از همین پسورد استفاده کنید. تا هنگامی که پسورد صحیح به LastPass Password وارد نشود، هیچ کس قادر به مشاهده پسوردهای داخل این برنامه نخواهد بود.

همچنین امکان ذخیره پسوردها برای استفاده در برنامه های مختلف اینترنتی نظیر مرورگرها نیز وجود دارد؛ به این صورت که شما برای هر سایت یک یوسر و پسورد انتخاب خواهید کرد که به هنگام ورود به به آن سایت به صورت خودکار تکمیل شوند. علاوه بر پسوردهای اکانت های اینترنتی، همچنین شما قادر به ذخیره پسورد موبایل، کامپیوتر، کارت بانکی و … نیز خواهید بود.