Move to iOS

انتقال اطلاعات از اندروید به IOS با Move to iOS

عرضه شده توسط کمپانی اپل

معرفی شده در سایت پلی استور

 به همراه آموزش استفاده از برنامه

اپل در حال حاضر بیشتر از هر زمانی تلاش می کند تا بتواند کاربران سیستم عامل اندروید را به سمت خود بکشاند. اما نکته ای که در این مورد بسیار حائز اهمیت است، این است که اپل باید بتواند راه چنین کاری را نیز برای سوق دادن کاربران اندرویدی به سمت خود هموار کند (که البته با وجود متن باز بودن اندروید چنین کاری در حاله ی ابهام قرار دارد :D). از اولین اقدامات اپل برای انجام چنین کاری عرضه نرم افزار Move To IOS می باشد که با استفاده از آن کاربران اندرویدی می توانند تنها با چند کلیک از سیستم عامل اندروید به سیستم عامل IOS مهاجرت کنند.

Move-to-iOS 

 بدون شک معرفی برنامه ای با نام Move to iOS در سایت پلی استور! شاید زیاد به مذاق کاربران اندرویدی خوش نیاید. به خصوص که این نرم افزار توسط کمپانی اپل نیز معرفی شده باشد. نتیجه ای که از این کار به دست آمده است کسب امتیاز 1.8 با حدود 40 هزار رای توسط کاربران است. بیشتر کاربرانی که در سایت پلی استور این برنامه را مشاهده کردند به آن رای 1 ستاره از 5 ستاره را داده اند و نسبت به آن نیز انتقاد هایی شدید و تند شده است.

 

به گفته کمپانی اپل با استفاده از برنامه Move To IOS و داشتن اندروید نسخه 4.0+ می توانید به سادگی عملیات انتقال را انجام دهید. کافی است تا ابتدا این نرم افزار را در گوشی اندرویدی خود نصب کنید و سپس با قبول کردن پروتوکل های اپلیکیشن عملیات انتقال را اغاز کنید. برای این کار یک کد در اختیار شما قرار خواهد گرفت که میبایست کد را در گوشی اندرویدی خود وارد کرده و سپس دو گوشی از طریق HotSpot WiFi به یکدیگر متصل خواهند شد و عملیات انتقال اطلاعاتی نظیر اس ام اس ها، مخاطبین، عکس ها و ویدئوها، بوکمارک های مرورگر، ایمیل ها و حساب های آنها و … به گوشی ایفون، شروع خواهد شد.

در ادامه آموزش کامل استفاده از این برنامه را برای کاربرانی که قصد انتقال اطلاعات خود از سیستم عامل اندروید به IOS را دارند نیز اماده کرده ایم.

آموزش کامل استفاده از برنامه Move to IOS:

قبل از انجام دادن هرکاری توجه داشته باشید که نسخه اندروید شما باید حداقل 4.0 بوده و از IOS 9.0 در گوشی ایفون خود استفاده کنید. در شروع عملیات انتقال علاوه بر این که باید وای فای هر دو گوشی روشن باشند، همچنین باید هر دو گوشی به شارژ برق متصل باشند. اگر دستگاه خود را قبلا راه اندازی کرده اید، باید اطلاعات دستگاه خود را پاک کنید و مجدد راه اندازی کنید. اگر قصد انتقال بوکمارک مرورگر خود را دارید نیز باید مرورگرتان را به آخرین نسخه موجود بروز رسانی کنید.

Move-to-ios-leran

بعد از این که برنامه Move to iOS را دانلود کردید، آن را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید. هنگام راه اندازی گوشی ایفون و رسیدن به مرحله Apps & Data گزینه Move to iOS را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این گزینه تنها در سیستم عامل IOS 9.0 وجود دارد. حال برنامه نصب شده در اندروید را اجرا کنید تا ایفون با فعال کردن یک شبکه وای فای دستگاه ها را به هم دیگر متصل کند. بعد از اتصال، گزینه Continue را در گوشی ایفون خود بزنید تا یک کد 10 رقمی به شما نمایش داده شود. کد ده رقمی را در گوشی اندرویدی وارد کنید و سپس اطلاعاتی که قصد انتقال دادن آنها را دارید انتخاب کنید تا این کار انجام شود.

بعد از منتقل شدن اطلاعات گزینه Done را انتخاب کنید و در سپس در گوشی ایفون خود گزینه Continue Setting Up را بزنید. توجه داشته باشید که مدت زمان انتقال، بستگی به میزان حجم اطلاعات شما دارد.