نسخه موبایلی بازی داستانی و ترسناک One Late Night

نسخه کامل و پرداخت شده بازی
دارای محتوا و اتمسفر ترساننده
گرافیک عالی و طراحی های سه بعدی
گیم پلی ساده به همراه کنترلرهای مفهومی

درخواستی کاربران APKTOPS

One Late Night نام یکی از بازی های محبوب و خوش ساخت در زمینه بازی های ترسناک و از مجموعه بازی های مستقل یا Indie Games می باشد که توسط استودیوی بازی سازی Black Curtain Studio برای اولین بار در سال 2013 برای رایانه های شخصی (PC) عرضه شد. این بازی به خاطر ویژگی های جذاب و صد البته داستان پر تنشی که دارد، از همان ابتدا در بین هواداران بازی های ترسناک به محبوبیت زیادی رسید. بعد از 3 سال از عرضه شدن این بازی، استودیوی Black Curtain Studio دقیقاً همان نسخه را به صورت پورت شده برای سیستم عامل های Android و iOS عرضه کرد تا کاربران بتوانند این فرانچایز محبوب را در موبایل ها یا تبلت های خود نیز تجربه کنند. با APKTOPS در معرفی و بررسی بازی One Late Night همراه باشید.

One-Late-Night

ویژگی ها :

  • جزئیات گرافیکی بالا
  • طراحی های سه بعدی
  • گیم پلی ساده از نمای اول شخص
  • دارای محتوای داستانی ترسناک و هیجان انگیز
  • وجود پازل ها و بخش های فکری
  • صداگذاری های بسیار طبیعی
  • موسیقی متن فوق العاده زیبا و در عین حال مرموز و ترسناک
  • دارای اتمسفر تاریک و مرموز
  • وجود ارواح سرگردان مختلف در بازی
  • دارای تنظیمات گرافیکی و قابلیت بهینه سازی گرافیک بازی

معرفی و بررسی بازی One Late Night

اواخر سال 2012 بود که استودیوی بازی سازی Black Curtain Studio از بازی ترسناک و مهیج خود به نام One Late Night پرده برداری کرد. این استودیو بازی خود را که جزو بازی های مستقل یا Indie Games می باشد، در وب سایت های اشتراک گذاری بازی های مستقل به صورت رایگان برای سه پلتفرم PC , Mac , Linux عرضه کرد. تنها در کمتر از یک ماه استقبال بالای بازیکنان باعث شد تا این استودیو چند آپدیت دیگر برای بازی عرضه کند و آن را کامل تر از قبل کند. در اوایل سال 2013 این بازی بسیار محبوب شد و نزدیک به دو سال بعد، پروژه قسمت بعدی این بازی نیز با عنوان One Late Night: Deadline کلید خورد.

در اواسط سال 2016 سازندگان بازی تصمیم گرفتند تا نسخه موبایلی بازی One Late Night را برای سیستم عامل های هوشمند پورت کنند. این فرایند که نزدیک به 5 ماه به طول انجامید، سرانجام در ماه می سال 2016 به اتمام رسید و این بازی در گوگل پلی و آیتیونز به معرض فروش قرار داده شد. نسخه پورت شده موبایلی، دقیقاً همان نسخه اولیه می باشد که بهینه سازی های اندکی در بخش گرافیکی آن صورت گرفته است.

داستان بازی One Late Night را می توان نقطه قوت اصلی آن دانست. طبق ماجرای این بازی، شما در نقش کارمند یک شرکت خدماتی هستید که به دلیل کارهای عقب مانده مجبور شده است تا بعد از شیفت کاری خود همچنان در شرکت بماند تا کارهایش را انجام دهد. تمامی همکاران شما رفته اند و بعد از چند ساعت کار، وقتی به خودتان می آئید می بینید که نصف شب شده و شما در کل ساختمان شرکت تنها هستید. اولین بخش بازی با ارسال پیام این مرد به همسرش مبنی بر اینکه کارش طول کشیده است و نمی داند کی به خانه بر می گردد شروع می شود. بعد از آن این مرد برای جلوگیری از خواب آلوده شدن تصمیم می گیرد که به آشپزخانه شرکت رفته و برای خود قهوه بریزد. از اینجا به بعد مسئولیت کنترل این شخص بر عهده شما می باشد.

به ظاهر شما در کل این شرکت تنها هستید. در ابتدای بازی سکوتی آزار دهنده وجود دارد که حرف های زیادی در خود پنهان کرده است. وقتی کمی در شرکت قدم می زنید و به آشپزخانه می روید، متوجه فعالیت هایی عجیب مثل روشن شدن پرینتر و … می شوید. با کمی کنجکاوی و نگاه به اطراف، اتفاقات هولناک تری را مشاهده می کنید. با دیدن این اتفاقات و سر و صداهای عجیب، شما می فهمید که در این شرکت تنها نیستید. وقتی ترس به تمام وجود این مرد راه پیدا می کند، او سریعاً به دفتر کارش باز می گردد و با نوشته “I See You” بر روی مانیتورش رو به رو می شود که ترس او را چند برابر می کند. شما باید در نقش این مرد راه فرار را پیش بگیرید. درب های اصلی قفل شده اند و شما باید با پیدا کردن کلیدها آن ها را باز کنید. در راهروهای شرکت موجودات و ارواح سرگردانی می بینید که به محض دیدن شما به سمتتان خواهند آمد. در صورتی که در نزدیکی آن ها قرار بگیرید از هوش می روید و بازی را می بازید.

از جمله مهمترین ارواحی که در این بازی وجود دارد، روح زنی جوان با لباسی بلند می باشد که رنگی خاکستری دارد. این روح که خیلی ناگهانی ظاهر می شود، روی هوا راه می رود و به دنبال شما خواهد بود. خوشبختانه این ارواح از نور دل خوشی ندارند و شما می توانید با کمک چراغ قوه به سمت آن ها نور بتابانید. به محض برخورد نور به آنها، خواهید دید که آنها آتش گرفته و محو می شوند. اما خبر بد اینجاست که امکان نابود کردن آن ها وجود ندارد و شما فقط قادر هستید تا برای چند لحظه از شرشان راحت شوید.

اتمسفر ترسناک، پازل های گوناگون و گشت و گذار در همه بخش های شرکت برای پیدا کردن قطعات لازم مثل کلید و … در کنار وجود ارواح سرگردان خوفناک، باعث شده اند تا بازی One Late Night یک اثر هنری، مرموز و در عین حال ترسناک باشد. در مجموع در بازی One Late Night صحنه های ترسناک زیادی وجود ندارند. چرا که بیشتر بخش ها و اتاق های این شرکت روشن بوده و شما می توانید در صورتی که اطرافتان را به خوبی کنترل کنید، متوجه حضور موجودات مختلف شوید. اما با این حال در صورتی که نتوانید اطراف را به خوبی کنترل کنید و به یک سمت بروید، احتمال برخورد با صحنه های Jumpscare دور از انتظار نخواهد بود. به شخصیت بازی کمک کنید تا با پیدا کردن ابزارهای مورد نیاز، راه فرار خود را فراهم کند.

توجه: انجام بازی One Late Night برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود!

نکته: نسخه موبایلی بازی One Late Night در دو نسخه Demo (رایگان) و Full (پولی) عرضه شده است که در بعضی از سایت های دیگر، نسخه رایگان این بازی قرار داده شده است. نسخه آماده شده در برترین های اندروید، نسخه پرداخت شده و کرک شده این بازی می باشد که نسخه کامل، بدون تبلیغات و تست شده آن می باشد.

حداقل مشخصات لازم برای اجرای بی نقص بازی به نقل از سازندگان :

Dual-core 1.5 Ghz
1GB RAM
Adreno 225 or equivalent