بازی اکشن بازگشت به قلعه ولفن اشتاین Return To Castle Wolfenstein

با گیم پلی بسیار عالی و شگفت انگیز

پیشنهاد ویژه برای علاقه مندان به بازی های سبک تیراندازی

نیازمند 1.5 گیگابایت فضای خالی برای اجرای بازی

Wolfenstein از جمله نام هایی است که علاقه مندان به بازی های سبک اکشن و تیراندازی با آن آشنایی دارند. بازی که سال ها پیش نسخه PC ان عرضه شد و در آن زمان توانست توجه کاربران زیادی را جلب کند. این بار شاهد عرضه نسخه اندرویدی از همین بازی هستیم که در سایت ApkTops آن را برایتان آماده کرده ایم.

Return-To-Castle-Wolfenstein

ویژگی ها:

  • گیم پلی تیراندازی اول شخص و شلیک به دشمنان
  • انجام بازی در داخل قلعه و پیدا کردن راه خود برای پیش بردن آن
  • وجود اسلحه های مختلف برای کاربران و استفاده از آنها
  • استفاده از دوربین شکاری برای پیدا کردن مسیر خود

 

اولین سری از بازی های ولفن اشتاین در سال 1981 توسط Silas Warner داستان نویسی شد. این بازی در آن سال ها به صورت دو بعدی عرضه شده بود و به صورت متداوم شاهد نسخه های مختلفی از آن بوده ایم. در طول گذر زمان طراحی گرافیکی و گیم پلی این بازی بسیار پیشرفته تر شده است؛ هنگامی که اولین سری از این بازی در سال 1981 طراحی شد، به صورت دو بعدی طراحی شده بود و گرافیک بسیار پایینی داشت. البته این موضوع برای در سال 1981 کاملا طبیعی بوده است و در آن زمان شاهد بازی هایی به قدرت گرافیک و گیم پلی بازی های امروزی به هیچ وجه نبوده ایم. در سال 1992 اولین سری سه بعدی از این بازی منتشر شد که Wolfenstein 3D نام داشت. آخرین نسخه از ولفن اشتاین هم اکنون به قدری پیشرفت داشته است که طراحی کاراکترها در آن به واقعی ترین شکل ممکن انجام شده است و این موضوع را می توانید به سادگی از تصویر زیر که تصویری از آخرین نسخه همین بازی می باشد، بفهمید!

Wolfenstein: The Old Blood
تصویری از آخرین نسخه ولفن اشتاین با عنوان Wolfenstein: The Old Blood

در سال 2001 بود که این بازی به صورت رسمی با سبک تیراندازی اول شخص، برای لینوکس، اکس‌باکس، پلی‌استیشن ۲ و مایکروسافت ویندوز معرفی شد. اصل داستان بازی در مورد جنگ و اقدام William B.J بر علیه نیروهای نازی آمریکایی می باشد. William “B.J.” Blazkowicz همان شخصی است که از سری اول بازی های ولفن اشتاین، در این بازی حضور داشته است و خط اصلی داستان نیز توسط همین شخص دنبال می شود. در این بازی شما با منابع محدودی که در اختیار دارید. قصد ویلیام حمله به نیروهای نازی و نابود کردن آنها بود. در این راه نیز نیروهایی به ویلیام کمک می کردند تا بتواند هدف خود را پیش ببرد.

همانطور که گفیتم، Return To Castle Wolfenstein خط داستان شاتر اول شخص را تداعی می کند. در این بازی شما در نقش ویلیام قرار خواهید گرفت که با کمک گروهی دیگر قصد نابود کردن نازی ها را دارید. شما وارد به یک قلعه بسیار بزرگ خواهید شد که ماموریت شما نیز در همین قلعه باید انجام شود. با پیشروی خود باید بتوانید سربازهایی را که در آنجا مشاهده می کنید، نابود کنید. البته حضور در قلعه تمام بازی را شامل نمی شود و شما مکان های دیگری را نیز در طول بازی مشاهده خواهید کرد که این مکان ها شامل شهرهای جنگ زده در زمان جنگ، گورستان ها و … می باشد. اما به طور کلی بیشتر اوقات شما در قلعه به سر خواهید برد.

یکی از مهم ترین مواردی که در سری بازی های جنگی و تیراندازی همیشه مورد توجه است، اسلحه هایی است که در این بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد. در بازی های سبک تیراندازی، اسلحه ها حرف اول را میزنند و کاربران توجه بسیار زیادی به ان دارند. در بازی Return To Castle Wolfenstein با این که شاهد ساخته شدن آن در سال 2011 هستیم، اما اسلحه هایی پیشرفته و بسیار عالی را در دسترس خواهید داشت. در این بازی اندروید شما شاهد وجود اسلحه های متفاوتی خواهید بود؛ اسلحه هایی که با پیش بردن بازی می توانید به دست بیاورید و هر زمان که خواستید از صفحه انتخاب اسلحه ها، به سادگی اسلحه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. تنوع اسلحه ها به قدری بالا است که بدون شک تمام سلیقه ها را پوشش خواهد داد. از اسلحه سبکی مانند کلت و یوزی گرفته تا اسلحه های قدرتمند و بزرگتری مانند کلاشینکف و خمپاره انداز و تک تیرانداز و … در Return To Castle Wolfenstein وجود دارد. البته نکته ای که در این بازی بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد، کمبود مهمات است. در “بازگشت به قلعه ولفن اشتاین” شما مهمات کمی در اختیار دارید و یکی مشکلاتی که در طول بازی خواهید داشت نیز همین موضوع است. البته وجود مهمات کمتر، باعث سخت تر شدن بازی نیز می شود اما در مواقعی نیز پیش می آید که نیاز به مهمات به شدت احساس می شود اما شما به آنها دسترسی ندارید. گاهی اوقات مجبور خواهید شد که تنها از چاقوی کمری برای کشتن نیروهای حریف استفاده کنید.

بازی Return To Castle Wolfenstein برای صفحه های لمسی کاملا بهینه شده است و شما در گوشی و تبلت اندرویدی خود می توانید بدون هیچ گونه مشکلی آن را انجام دهید. از طرفی، امکان انجام بازی از طریق گیم پد و دسته نیز برای کاربران قرار داده شده است و شما می توانید با اتصال دسته یا گیم پد به بازی، آن را انجام دهید. در ادامه می توانید این بازی را به همراه دیتا، با لینک مستقیم از سایت ApkTops دریافت کنید.

راهنمای نصب:

بازی را نصب کنید و فولدر دیتای Beloko را در ریشه مموری کپی کنید. (Sdcard/Beloko)