نرم افزار خارق العاده حرفه ای و محبوب Speedtest Master

نرم افزاری عالی برای بررسی همه جانبه ی پهنای باند سرعت اینترنت

پشتیبانی از شبکه های اینترنتی Wi-Fi , 2G , 3G , 4G LTE

این روزها در تمامی دستگاه های موبایلی مثل اسمارت فون ها، تبلت ها، نوت بوک ها و … اینترنت اولین کاربرد می باشد. با گسترش شبکه های مختلف اینترنت به ویژه نسل چهارم اینترنت همراه یعنی 4G LTE ، یکی از کنجکاوی های اصلی هر کاربری این است که سرعت خالص پهنای باند اینترنت دستگاه خود را بداند. کاربران آماتور برای اینکه به چنین اطلاعاتی دست پیدا کنند، دانلود کردن یک فایل و دیدن سرعت دانلود را کافی می دانند. اما کاربران حرفه ای تر، جزئیات را دنبال می کنند. این دسته از کاربران با انتخاب برنامه ها و ابزارهای مخصوص در این زمینه که با عنوان Speedtest معروف هستند، به این اطلاعات دست پیدا کرد.

Speedtest-Master

ویژگی ها :

  • قابلیت محاسبه دقیق مقدار سرعت اینترنت
  • محاسبه دقیق سرعت دریافت اطلاعات (Download)
  • محاسبه دقیق سرعت ارسال اطلاعات (Upload)
  • محاسبه دقیق مقدار پینگ کانکشن (Ping)
  • دارای رابط کاربری فوق العاده زیبا و شیک
  • دارای دو نوع ویدجت فوق العاده کاربری Notification Bar به منظور نمایش لحظه ای سرعت دریافت و ارسال اطلاعات در بخش اعلانات
  • قابلیت بهینه سازی دستگاه و حافظه رم با بخش Phone Boost
  • دارای بخش آنالیزور شبکه های Wi-Fi
  • پشتیبانی از انواع کانکشن های Wi-Fi , 2G , 3G , 4G LTE
  • قابلیت تنظیم محسابه گر سرعت بر حسب KB/s یا MB/s

معرفی نرم افزار کاربردی Speedtest Master

خوشبختانه در زمینه آنالیز و تخمین سرعت اینترنت ده ها و شاید صد ها برنامه مختلف عرضه شده اند. اما پیدا کردن برنامه ای مفید، مناسب، سبک و در عین حال کاربردی از میان این همه برنامه کار آسانی نیست. اغلب این برنامه ها با تبلیغات آزار دهنده همراه هستند و یا نسخه های اصلی آن ها پولی است. اگرچه در این زمینه سرویس و ابزارهای Ookla معروف ترین هستند، اما شاید حداقل ظاهر تکراری آن ها و نداشتن امکانات خاص، کاربران را مجاب به استفاده از دیگر برنامه ها کند.

در این مطلب از وب سایت APKTOPS قصد معرفی یکی از برنامه های به معنای واژه خارق العاده در زمینه بررسی و آنالیز سرعت اینترنت را داریم. نرم افزار پیش رو Speedtest Master نام دارد که با عنوان Internet Bandwith Speedtest در گوگل پلی ثبت شده است. این برنامه رایگان می باشد و در بر عکس دیگر نرم افزارهای مشابه، تبلیغی در حین انجام عملیات تست در هیچ کجای صفحه به نمایش نمی گذارد.

از جمله مهمترین مزایای این برنامه گرافیک بالای طراحی رابط کاربری آن می باشد. در اولین اجرا محو طراحی زیبای این رابط کاربری و گرافیکی می شوید. این رابط کاربری در عین اینکه بسیار جذاب و چشم نواز می باشد، سبک و پر سرعت است. در برنامه Speedtest Master چهار بخش اصلی Test , History , Tools , Settings دیده می شود.

بخش های مختلف اپلیکیشن Speedtest Master

در بخش تست، می توانید 3 مورد اصلی و رایج مربتط با اینترنت خود را بررسی کنید. مورد اول پینگ اینترنت شما می باشد که هر چه کمتر باشد، بهتر است. گزینه ی دوم سرعت دانلود شما و گزینه آخر سرعت آپلود اینترنت شما را بررسی می کند. Speedtest Master از سرورهای داخلی و خارجی جهت بررسی این موارد استفاده می کند. خوشبختانه در ایران نیز سرورهای زیادی توسط اپراتورها و سرویس دهنده های اینترنت راه اندازی شده است. برنامه به صورت شانسی، آماده ترین سرورها را انتخاب می کند. Speedtest Master می تواند هر نوع کانکشن اینترنتی را شناسایی و بررسی کند. پس فرقی نمی کند اینترنت شما ADSL ، Wimax , Wi-Fi , 3G , 4G LTE و … باشد.

شما قادر هستید تا سرعت را از بخش تنظیمات بر حسب کیلوبایت یا مگابیت بسنجید. در بخش دوم یعنی History می توانید به نتایج تست های قبلی دست پیدا کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید. بخش سوم Tools شامل دو ابزار کاربردی Phone Boost و Wi-Fi Analyzer می باشد. با گزینه Phone Boost می توانید پردازش های دستگاه و حافظه رم را بهینه سازی کرده تا سرعت اینترنت صرف موارد بیهوده نشود. با کمک Wi-Fi Analyzer نیز می توانید یک آنالیز مفید از کانکشن اینترنت خودتان داشته باشید و مشکلات احتمالی شبکه را شناسایی کنید. در بخش تنظیمات نیز قادر هستید تا به تنظیمات اصلی مثل تغییر پارامتر از MB/s به KB/s و استفاده از ویدجت ها دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد ویژه

برنامه Speedtest Master دارای قابلیتی بی نظیر و بسیار مفید می باشد. این قابلیت، ویدجت کوچک و کاربردی این برنامه است. با فعال کردن این ویدجت که در دو حالت اصلی (Float و Notification Bar) می باشد، می توانید به صورت لحظه ای در هر برنامه و بازی که هستید، مقدار سرعت در حال استفاده از اینترنت را مشاهده کنید. این قابلیت در مواقعی مثل زمان دانلود آپدیت های نرم افزاری و به روزرسانی های دیگر که سرعت خالص دریافت را به شما نشان نمی دهند به شدت کاربرد دارد. همچنین، برای کسانی که می خواهند از مقدار اطلاعات اینترنتی که در بعضی بازی ها و برنامه ها استفاده می شود متوجه شوند، می توانند با توجه به این ویدجت، از مقدار سرعت و اطلاعات به صورت میانگین آگاه شوند.