آموزش هک تلگرام و جلوگیری از هک شدن اکانت تلگرام

چگونه امنیت اکانت تلگرام خود را افزایش دهیم؟

همانطور که اطلاع دارید روش های مختلفی تحت عنوان آموزش هک تلگرام در سایت های زرد اینترنتی توسط افراد سودجو به فروش می رسد. امروز قصد داریم شما را با روش های سارقان اکانت های تلگرام و روش جلوگیری از آنها آشنا کنیم. این نطلب برای افراد مبتدی تهیه شده است و اگر کاربر حرفه ای هستید یقینا با محتوای این مقاله برای شما تکراری خواهد بود.

آموزش هک تلگرام و مقابله با هک شدن تلگرام

هکر ها چطور عمل می کنند؟

در ابتدا باید بگوییم که تلگرام یکی از امن ترین مسنجر های اندروید است و هک کردن آن کار هر کسی نیست و تمامی روش هایی که در سایت ها به فروش می رسد صرفا با سوء استفاده از سادگی کاربران صورت می گیرد.

تنها راه هک شدن تلگرام شما دسترسی به کد فعال سازی 5 رقمی است که تلگرام برای شما ارسال می کند. در 99% این روش ها هکر پیامی برای شما به زبان فارسی یا انگلیسی ارسال می کند و از شما تقاضای کد 5 رقمی جهت بازگشایی اکانت یا مسدود نشدن اکانت می کند که برخی از کاربران از همه جا بی خبر نیز کد را دو دستی تقدیم هکر می کنند!

همچنین کاهی ممکن است هکر به گوشی شما دسترسی داشته باشد و در تلگرام شماره شما را وارد کند و هنگامی که تلگرام کد را برای گوشی شما فرستاد در بخش پیش نمایش پیام که در اکثر گوشی ها فعال است کد را ببیند و به اکانت شما دسترسی داشته باشد. پبش نمایش پیام حتی اگر گوشی شما قفل هم شده باشد باز هم قابل روئیت است.

در همین خصوص پلیس فتا نیز اطلاعیه ای منتشر کرده است:

به گفته سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتای خراسان رضوی افراد زیادی با مراجعه به پلیس فتا از هک اکانت تلگرام خود خبر داده‌اند که با تحقیقات انجام شده از شاکیان مشخص شده است که افرادی سودجو و بزه‌کار با نصب نسخه کامپیوتری شبکه اجتماعی تلگرام و سپس از طریق چت و فریب افراد نسبت به دریافت کد پنج رقمی که برای صاحبان اکانت تلگرام ارسال می‌شود، اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد سوء استفاد‌ه‌گر پیامی جعلی از سوی تلگرام با عنوان “کاربر گرامی، حساب تلگرام شما غیر فعال شده است و برای فعال‌سازی مجدد اقدام به ارسال کد پنج رقمی کنید” یا “کاربر گرامی، برای فعال‌سازی قابلیت‌های پنهان تلگرام سریعا اقدام به ارسال کد پنج رقمی کنید” ارسال می‌کنند. این افراد کد مربوطه را دریافت و سپس به تمام اطلاعات از قبیل لیست مخاطبان، عکس‌ها و سایر اطلاعات شخصی افراد دسترسی پیدا می‌کنند.

جهانشیری اضافه کرد: متاسفانه افرادی که با این روش فریب خورده‌اند اطلاعات و عکس‌های شخصی فراوانی را در گوشی هوشمند خود نگهداری می‌کرده‌اند که همین امر سبب شده است پس از دسترسی سوء‌استفاده‌گران به این اطلاعات نسبت به تهدید و پیشنهادهای نامشروع، ‌انتشار تصاویر و اخاذی اقدام کنند.

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی تصریح کرد: کاربران فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی به علت نداشتن آشنایی با تهدیدات و خطرات موجود در این محیط، از سوی افراد بزهکار مورد هدف قرار می‌گیرند و در این خصوص متاسفانه پرونده‌های بسیاری در پلیس فتا موجود است.

چگونه هک نشویم؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تلگرام امن ترین پیام رسان اندروید است. تیم امنیتی تلگرام جهت افزایش امنیت و جلوگیری از هک شدن اکانت ها تنطیمات فعال سازی دو مرحله ای را در تلگرام قرار داده است که توسط آن می توانید یک رمز شخصی جهت ورود به اکانت برای خود تعریف کنید.

با فعال کردن تایید دو مرحله ای حتی اگر هکر به کد 5 رقمی فعال سازی شما دسترسی پیدا کند نمی تواند وارد اکانت شما شود زیرا در مرحله دوم از او رمزی خواسته می شود که این رمز را فقط شما می دانید!

جهت فعال سازی تایید دو مرحله ورود وارد بخش تنظیمات تلگرام شوید و گزینه Tow-Step Verification را برگزینید.

سپس با انتخاب گزینه Set Additional Password یک رمز برای اکانت خود انتخاب کنید.

telegtam-tow-step

در مرحله Please Create a hint for your password می توانید یک یادآور برای رمز خود انتخاب کنید تا رمز خود را فراموش نکنید. مثلا اگر رمز 445595 را انتخاب کردید می توانید به عنوان یادآور عبارت 5****4 را برگزینید.

در مرحله بعد ایمیل خود را وارد کنید تا اگر رمز را فراموش کردید از طریق ایمیل آن را بازیابی کنید.

کار تقریبا تمام است و فقط کافیست به ایمیل خود مراجعه کرده و در ایمیلی که با عنوان Two-Step Verification in Telegram برای شما آمده است بر روی لینک تایید کلیک کنید.

 

تلگرام را توسط رمز عبور محافظت کنید

یکی دیگر تنظیمات بخش امنیت تلگرام قابلیت فعال کردن رمز جهت باز کردن برنامه است. پس از فعال سازی رمز که توسط گزینه Passcode Lock در بخش Privacy and Security‌ انجام می شود هنگام ورود به برنامه از شما رمز عبور خواسته می شود که با این کار فقط خود شما به برنامه دسترسی خواهید داشت.

Passcode Lock را فعال کنید و یک رمز به دلخواه انتخاب کنید. مدت زمان فعال سازی نیز قابل تنظیم است.

 

Passcode-lock

چه کسانی به اکانت من دسترسی دارند؟

در تلگرام پس از هر بار فعال سازی یک Session در اکانت ثبت می شود که با مشاهده آن می توانید دستگاه هایی که اکانت شما در آن فعال است را شناسایی کنید.

جهت دسترسی به این بخش گزینه Active Sessions را از بخش Privacy and Security‌ انتخاب کنید تا دستگاه های فعال برای شما نمایش داده شود.

اگر دستگاه مشکوکی جز دستگاه خودتان مشاهده کردید بلادرنگ گزینه Terminate All Other Sessions را جهت قطع دسترسی دیگر دستگاه ها به اکانت خود را انتخاب کنید.

telegram-seassions