بازی خارق العاده زیبا و سرگرم کننده X Cannon

با گیم پلی فوق العاده ساده اما بسیار چالش برانگیز

در سبک بازی های پرتاب گلوله با هدف گیری

محصولی دیگر از شرکت آلمانی CrossConstruct سازنده بازی محبوب X Construction

با حجمی باور نکردنی، نزدیک به 4 مگابایت!

بازی X Cannon دومین محصول بسیار شگفت انگیز شرکت آلمانی CrossConstruct می باشد که بعد از موفقیت های بازی X Construction عرضه شد. بازی X Cannon در عین نا باوری تنها 4 مگابایت حجم دارد. اما درست مثل بازی X Construction که حجمی کمتر از 9 مگابایت دارد، این بازی نیز با همین حجم غیر قابل تصور، گیم پلی فوق العاده جذاب و صد البته چالش برانگیزی دارد. با ما در معرفی ویژگی های این بازی همراه باشید.

X-Cannon

ویژگی ها :

  • گیم پلی فوق العاده ساده
  • سبک چالش برانگیز
  • حجم بسیار کم (فقط 4 مگابایت!)
  • قابلیت هدف گیری با استفاده از درجه شلیک و قدرت شلیک
  • وجود تأثیر پذیری سرعت باد در شلیک ها
  • قابلیت خرید مهمات و توپ های جنگی
  • وجود بخش دو نفره (Multiplayer) و شلیک به نوبت

بازی X Cannon

بازی زیبای X Cannon یکی از بازی های بسیار کم حجم و دوست داشتنی می باشد که بر خلاف ظاهر ساده و حجم نا چیزش، می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند. این بازی در سبک Strategy بوده و واقعاً نیاز به استراتژی های هندسی و ریاضی شما دارد! ماجرای این بازی به نبردهای توپ های جنگی در قرون وسطی مربوط می شود.

شما در سمت چپ تصویر با دو توپ جنگی حضور دارید و دشمن شما آن سوی تپه و کوهی که ما بین شما و دشمن می باشد مستقر شده است. هر دو طرف مبارزه در شرایط برابر پا به جنگ می گذارند. در بخش زیرین توپ های جنگی، پادشاهان حضور دارند که وظیفه شما برای به پایان رساندن هر مرحله، نابود کردن آن پادشاه می باشد. این بازی مثل شطرنج است. شما یک شلیک می کنید و سپس نوبت حریف شماست.

برای این کار شما می بایست با حملات توپی به سمت قلعه دشمن، توپ های جنگی آن ها را نابود کنید و با تخریب موقعیت پادشاه و شلیک دقیق به سمت او، او را نابود کنید. در این بازی چند المان اصلی برای به چالش کشیدن شما وجود دارند. اول از همه، سخت بودن هدف گیری… شما در بازی X Cannon می بایست با هدف گیری با دقت و زاویه دادن بالا و با توجه به قوانین ریاضی و هندسی، شلیک های خود را انجام دهید. می توانید زاویه پرتاب توپ ها را باز یا تنگ کنید. همچنین می توانید قدرت پرتاب توپ ها را نیز افزایش داده یا کاهش دهید.

دومین مسئله ای که شما را به چالش می کشد، وجود بادها هستند! بادها در هر نوبت وضعیتی متفاوت خواهند داشت. گاهی بادها به مقدار شدید یا کم به سمت دشمن و گاهی نیز به سمت شما متمایل هستند. بدیهی است که در صورت متمایل بودن باد به سمت شما می بایست قدرت شلیک را بیشتر و اگر حرکت بادها به سمت دشمن شما باشد، باید قدرت شلیک را کمتر کنید.

سومین مسئله چالش برانگیز در بازی X Cannon، محدود بودن مقدار توپ ها می باشد. شما در هر مرحله از بازی به تعداد مشخصی توپ جنگی دارید. هر شلیک یکی از توپ های شما را کم می کند. شما می بایست با برنامه ریزی صحیح و با دقت سعی کنید از منابع و مهمات خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در صورت اتمام توپ ها، می توانید مهمات تهیه کنید. همچنین در صورت نابود شدن توپ های جنگی خودتان نیز می توانید توپ های جنگی جدید مستقر کنید. اگر پول و مهمات شما تمام شود، شما بازنده خواهید بود.