Bloons TD 5

بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده Bloons TD 5

از سری بازی های Bloons Tower Defense شرکت Ninja Kiwi

سبک محبوب Defense با گیم پلی چالش برانگیز

چند وقتی است که سبک بازی های Defense در بازی های موبایل و حتی بازی های کامپیوتری حضور پر رنگی داشته اند. نسخه های بسیار متفاوتی از این سبک بازی ها توسط شرکت ها و کمپانی های مختلفی عرضه شد و باید گفت به حق اکثر این بازی ها به دلیل سبک جالبشان موفق و پیروز شدند. شرکت Ninja Wiki کشور نیوزلند با ارائه نه فقط یک بازی در این سبک بلکه با عرضه یک مجموعه پشت سر هم از بازی هایی در سبک Defense به محبوبیت خاصی در این زمینه رسیده است. سری بازی های Bloons TD یا Bloons Tower Defense عنوان این مجموعه می باشد که تا پایان سال 2014 ، 5 نسخه از این سری عرضه شدند.

ویژگی ها :

 • سبک محبوب و معروف Defense (دفاعی)
 • گیم پلی چالش برانگیز و نیازمند قوه استراتژی
 • قابلیت استفاده از بیش از 21 سیستم دفاعی (Tower Defense)
 • قابلیت ارتقاء بخش های مختلف تا چندین پله
 • قابلیت استفاده از Special Agents
 • دارای 10 مرحله در 10 منطقه مختلف با ویژگی های مخصوص به خود
 • دارای دشمن های مختلف در سطوح ضعیف تا بسیار خطرناک
 • دارای 3 نوع گیم مد
 • گیم پلی مفهومی و قابل استفاده برای تمام اشخاص
 • دارای بخش آنلاین بازی به صورت Co-op و Versus
 • قابلیت استفاده از حساب کاربری Facebook برای بخش آنلاین

معرفی و بررسی بازی Bloons TD 5

Bloons TD 5 پنجمین نسخه از سری بازی های Bloons TD یا Bloons Tower Defense شرکت Ninja Kiwi کشور نیوزلند و اولین بازی رسمی پولی این شرکت محسوب می شود. Ninja Kiwi پیش از این آثاری همچون سری بازی های SAS: Zombie Assault و Battle for the Galaxy را نیز تولید و عرضه کرده بود. بازی Bloons TD 5 را باید تکامل یافته ترین نسخه از سری بازی های Bloons TD دانست.

این بازی با همان ویژگی های اصلی و محبوب این سری اما با قابلیت های بیشتر و بخش های متنوع تر همراه شده است. بازی دارای فضایی فانتزی و رنگارنگ و شاد می باشد. Bloons TD 5 بر خلاف 4 نسخه قبلی رایگان نیست و با قیمت 2.99$ در گوگل پلی به فروش می رسد. نتایج نظرات کاربران گوگل پلی نشانگر محبوب بودن این بازی و رضایت کاربران می باشد.

اگرچه این نسخه دیگر رایگان نیست اما در ازا بخش ها و امکاناتی که Ninja Kiwi به این بازی اضافه کرده است باعث می شود تا هر کسی این قیمت را مناسب بداند. اگر با نسخه های قبلی این سری بازی ها آشنا باشید بدون شک دیدن بخش های مختلف Bloons TD 5 شما را تا حدی بهت زده خواهد کرد. در بازی Bloons TD 5 همانند نسخه های پیشین، شما در نقش میمون هایی قهرمان ظاهر می شوید و دشمنان آن ها بالن ها (بادکنک ها) می باشند!

گیم پلی و روند بازی Bloons TD 5

شما در Bloons TD 5 در 10 مرحله مختلف به مصاف این بادکنک ها می روید. وظیفه شما این است که به هر طریقی که می توانید از عبور بادکنک ها از مسیر و رسیدن به پایان مسیر جلوگیری کنید. برای این کار باید ابتدا از میمون های سرباز معمولی استفاده کنید. نحوه بازی در ظاهر بسیار آسان است اما در باطن واقعاً چالشی عظیم می باشد. بازی کردن راحت است اما اینکه چطور بازی می کنید بسیار مهم است. شما باید با استفاده از منابع و سکه هایی که دارید، اقدام به خرید میمون های مختلف کنید و آن ها را در نقاط حساس قرار دهید.

برای مثال نباید همه را در یک نقطه و نزدیک به هم قرار دهید. باید کل نقشه تحت پوشش شما باشد تا در صورت عبور بادکنک ها، میمون هایی که در نقاط عقب تر مسیر هستند بتوانند عبور آن ها را جبران کنند. با کسب پول و امتیاز بیشتر می توانید میمون ها و سیستم های دفاعی مختلفی را آنلاک کنید و از آن ها بهره مند شوید. همچنین می توانید جای استفاده از سیستم های دفاعی جدید، سیستم های فعلی خود را ارتقاء ببخشید. البته بادکنک ها هم بیکار نمی نشینند! آن ها هم در انواع مختلف ارتقاء پیدا می کنند و شما به هیچ وجه نباید آن ها را دست کم بگیرید.

یکی از بزرگترین تغییرات Bloons TD 5 نسبت به نسخه های پیشین اضافه شدن بخش آنلاین بازی می باشد. در این بخش که با حساب کاربری فیسبوک کار می کند می توانید به صورت آنلاین در دو نوع Co-op و یا Versus با افراد دیگر به صورت آنلاین بازی کنید. همچنین، از دیگر بخش های اضافه شده به Bloons TD 5 قابلیت استفاده از Special Agent ها می باشد. در ضمن، Bloons TD 5 بر خلاف نسخه های پیشین سنگین تر شده و دارای دیتا می باشد.

آپدیت Bloons TD 5 تست شده و سالم اندروید را همیشه می توانید از APKTOPS با لینک مستقیم دانلود کنید.