Clubhouse

کلاب هاوس رسمی اندروید Clubhouse برنامه اجتماعی صوتی نسخه جدید

کلاب هاوس مفهوم جدیدی از شبکه های اجتماعی است که در آن می توانید در کانال ها یا اتاق های مختلف در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید یا فقط به صحبت های دیگران گوش دهید.

برنامه کلاب هاوس ابتدا برای iOS منتشر شد و پس از ماه‌ها توسعه و تست های موفقیت آمیز سرانجام کلاب هاوس رسمی اندروید منتشر شد.

Clubhouse یک شبکه اجتماعی مبتنی بر اتاق ها یا کانال های موضوعی است که در آن کاربران می توانند از طریق مکالمات صوتی، مستقیما در مورد موضوعات مختلف بحث کنند. افرادی که به کانال می‌پیوندند می‌توانند تصمیم بگیرند که در بحث ها شرکت کنند یا فقط شنونده باشند و از کانال به‌گونه‌ای استفاده کنند که گویی یک پادکست غیررسمی است.

در Clubhouse می‌ توانید لم دهید و بی‌ سر و صدا گوش دهید، برای ورود به بحث دست بالا کنید یا میزبان اتاق های خود باشید. چه در حال صحبت با دوستان نزدیک خود باشید یا در حال پیدا کردن دوست جدید. کلاب هاوس مکانی است که می‌توانید لحظاتی فراموش نشدنی را با افراد دیگر تجربه کنید و حال و هوای خود را بهتر کنید.

در ابتدا عضویت در این برنامه نیاز به دعوتنامه داشت اما پس از مدتی عضویت برای تمام کاربران بدون اینوایت ممکن شد.

ویژگی های کلاب هاوس رسمی اندروید

کلاب‌هاوس دارای طیف گسترده‌ای از کلوپ‌ها و اتاق‌های مجازی با مکالمه در موضوعات مختلف است. به عنوان مثال برنامه‌های گفتگو، موسیقی، علمی، ادبی، خوانش کتاب، شعر خوانی، شبکه سازی، کسب و کار، دوست‌یابی، اجراها و بحث‌های سیاسی و فرهنگی. این برنامه دارای کاربران مشهوری از جمله دریک، کوین هارت و تیفانی هدیش است که مکالمات مجازی را در کلاب‌هاوس برگزار می‌کنند. بر اساس آمارهای ارائه شده توسط وبسایت App figure، شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس توانسته بیش از 50 میلیون بار توسط کاربران دانلود شود. این آمار در نوع خود رشد قابل توجهی به حساب می‌آید.

چیزی حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بار از این دانلودها در ژانویه سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاده و جالب تر آن‌که وبسایت App figure مدعی شده که ۳۰ درصد از دانلودهای اپلیکیشن کلاب هاوس، از تاریخ ۲۸ ژانویه به بعد بوده‌است. در حالی که همه رسانه‌های اجتماعی به ویژه توئیتر و فیس‌بوک، سیاست‌ها و قواعد بازدارنده‌ای مانند نشانه‌گذاری ادعاهای نادرست دارند. اما کلاب‌هاوس هیچ سیاست مشخصی برای ایجاد بازدارندگی نسبت به انتشار شایعه و اخبار دروغ در اختیار ندارد.

اکنون این شبکه اجتماعی صوتی، پشتیبانی از ۱۳ زبان دیگر را اضافه کرده است. زبان‌های جدید موجود در این پلتفرم شامل عربی، بنگالی، چینی ساده، چینی سنتی، فارسی، هوسه، ایگبو، ماراتی، نپالی، سومالی، تایلندی، ترکیش و یوروبا هستند. در حال حاضر زبانهای جدید تنها در دستگاههای اندرویدی قابل دسترس هستند اما این شرکت اعلام کرد به زودی پشتیبانی برای نسخه iOS و زبانهای بیشتر اضافه می شود.

کلاب هاوس رسمی اندروید پس از مدتی همانند سایر اپ های شبکه های اجتماعی در ایران مسدود شد.

آپدیت Clubhouse تست شده و سالم اندروید را همیشه می توانید از APKTOPS با لینک مستقیم دانلود کنید.