از آنجا که برخی از بازدیدکنندگان عزیز با دانلود فایل های APK به صورت مستقیم توسط دانلود منیجر ها مشکل دارند تصمیم گرفتیم تا آموزش نحوه دانلود فایل های APK را برای شما تهیه نماییم.

اگر فایل های APK را توسط گوشی، تبلت و مرورگر اینترنت خود به صورت مستقیم دانلود می کنید مشکلی نخواهید داشت اما اگر فایل ها را توسط برنامه IDM و یا برنامه های مدیریت دانلود دیگری دانلود می کنید و فایل ها پس از دانلود به صورت zip شده هستند باید تغییرات کوچکی را در تنظیمات دانلود منیجر اعمال نمایید.

آموزش دانلود فایل های APK

برای اعمال تغییرات در برنامه IDM بدین صورت عمل کنید:

1- به قسمت Options / تنظیمات برنامه بروید.

تنظیمات IDM

2- به تب File Type / نوع فایل بروید و در قسمت Downloaded File Type پسوند APK را بعد از پسوند ZIP اضافه کرده و بر روی OK کلیک کنید.

نوع فایل

کار تمام است و از این پس فایل های apk به صورت خودکار توسط این برنامه دانلود خواهد شد.

اگر فایل دانلود شده از سایت با پسوند Zip است باید پسوند فایل را به صورت دستی به apk تغییر دهید زیرا هیچ کدام از برنامه های سایت بجز فایل های دیتا به صورت زیپ شده نیست و فایل های APK به صورت مستقیم برای دانلود قرار می گیرند.

نکته: پسورد تمام فایل های فشرده و دیتا www.apktops.ir است. پسورد را کپی نکنید و تایپ کنید . جهت اکستراکت کردن نیز ار برنامه محبوب و رایگان 7-zip استفاده نمایید.

آموزش دانلود فایل های بخش VIP مخصوص اعضای ویژه:

 

[vip-members]

دانلود فایل های این بخش فقط با نام کاربری و رمز عبور شما در سایت امکان پذیر است.

نام کاربری و رمز عبور شما همان اکانت شما برای ورود به سایت می باشد.

پس از کلیک بر روی لینک دانلود فایل های مخصوص اعضای ویژه اگر از IDM‌استفاده می کنید از شما نام کاربری و رمز عبور درخواست می شود که باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. با انتخاب گزینه ذخیره پسورد، در دفعات بعدی نیازی به وارد کردن رمز نخواهید داشت.

idm-pass

اگر رمز عبور خود را اشتباه وارد کردید جهت اصلاح آن باید به تنظیمات و بخش سایت های پسورد دار رفته و اطلاعات را ویرایش نمایید.

idm-pass-2

اگر با مرورگر ها اقدام به دانلود می کنید هنگام دانلود از شما نام کاربری و رمز عبور خواسته می شود و این رمز در تنظیمات مرورگر ذخیره می شود که از بخش مدیریت پسورد ها در تنظیمات مرورگر قابل ویرایش است.

چنانچه از ADM اندروید استفاده می کنید باز هم هنگام دانلود از شما رمز عبور خواسته می شود که پس از وارد کردن رمز باید به لیست دانلود ها در Queue رفته و بر روی فایل مورد نظر تپ کنید تا دانلود آن مجددا آغاز شود.

نکات مهم:

  1. اگر در پسورد اکانت خود از علائمی نظیر !@#$%^&*)(_+ استفاده کرده اید و با شروع دانلود فایل ها مشکل دارید بهتر از رمز خود را عوض کنید و از این کاراکتر ها استفاده نکنید.
  2. همیشه آخرین نسخه IDM را از سایت سافتگذر دانلود و نصب کنید و اکانت خود را به صورت دستی در IDM‌ وارد کنید:

idm

[/vip-members]