Firefox Focus: The privacy browser

مرورگر فایر فاکس فوکوس اندروید نسخه ایمن فایرفاکس

Firefox Focus کم حجم و سبک مخصوص اندروید 5 به بالا

موزیلا از جمله کمپانی های نام آشنایی است که کمتر کاربری را می توان یافت حداقل یک بار نام آن را نشنیده باشد. همانطور که می دانید، موزیلا توسط مرورگر قدرتمند فایرفاکس برای همگان شناخته شد و توانست با عرضه همین مرورگر، نام خود را در میان کمپانی های مشهور جهان جای دهد. البته هم اکنون برنامه های دیگری نیز توسط همین کمپانی عرضه می شود اما کماکان فایرفاکس به عنوان محبوب ترین و معروف ترین محصول این کمپانی شناخته می شود.

 

ویژگی ها:

  • بلاک کردن دسترسی بسیاری از ردیاب های اینترنت بدون اعمال هیچ گونه تنظیمات خاصی
  • پاکسازی آسان تاریخچه بدون ثبت شدن رمزهای عبور، کوکی ها و ردیاب ها
  • دارای سرعت بالا با حذف کردن تبلیغات وب سایت ها
  • عرضه شده توسط کمپانی مشهور و محبوب موزیلا برای اندروید

نقد و بررسی مرورگر جدید فایرفاکس فوکوس اندروید

حفظ امنیت در اینترنت، امروزه به عنوان یکی از مهم ترین مواردی است که حتما باید توجه ویژه ای به آن بشود. گشت و گذار در اینترنت به یکی از سرگرمی های اکثر افراد تبدیل شده است و هم اکنون شاهد آن هستیم که اکثر دستگاه های هوشمند به اتصال اینترنت برقرار هستند. همیشه یکی از مواردی که باعث اذیت و ازار کاربران در هنگام وبگردی شده است، نمایش تبلیغات مزاحم و ازاردهنده ای است که در وب سایت ها اجرا می شوند. موزیلا برای این مشکل چاره ای اندیشیده است و با عرضه نسخه امنیتی فایرفاکس، برای سیستم عامل اندروید (که در ابتدا برای IOS عرضه شده بود) این مشکل را حل کرده است.

Firefox Focus: The privacy browser نسخه امنیتی و ایمن فایرفاکس می باشد که امکان وبگردی به صورت ایمن را فراهم می کند. با استفاده از این مرورگر لازم نیست هیچ گونه نگرانی از بابت امنیت خود در هنگام وبگردی داشته باشید چرا که هیچ یک از رمزهای عبور شما، کلمات تایپ شده و حتی وب سایت هایی که مشاهده می کنید، در حافظه برنامه فایرفاکس فوکوس ذخیره نخواهد شد و به همین دلیل هیچکس امکان مشاهده و ردیابی شما را نخواهد داشت.

البته کاربردهای مرورگر فایرفاکس فوکوس به همینجا ختم نمی شود. یکی دیگر از ویژگی های این مرورگر قدرتمند امکان بلاک کردن انواع تبلیغاتی است که در وب سایت های مختلف مشاهده می کنید. نرم افزار قدرتمند Firefox Focus قادر است تا باعث جلوگیری از اجرا شدن تبلیغات ازار دهنده موجود در سایت ها شود. لازم به ذکر است که عدم اجرا شدن تبلیغات وب سایت ها از طرفی هم می تواند باعث افزایش سرعت وبگردی نیز بشود چرا که مدت زمان کوتاه تری جهت لود شدن وب سایت ها، طول خواهد کشید.