جدیدترین نسخه نرم افزار جی ال تولز اندروید

ابزار ایجاد تغییر در گرافیک گوشی های اندرویدی

شاید نام نرم افزار GLTools را  بر زبان این و آن شنیده باشید و البته درخواست های زیادی هم مبنی بر معرفی و قرار دادن این نرم افزار در سایت Apktops داشتیم که هم اکنون قصد معرفی آخرین نسخه از این اپلیکیشن پرطرفدار را به همراه آموزش داریم. GLTools graphics optimizer یکی از پرطرفداترین برنامه های گوگل  یک برنامه ی شبیه به ChainFire 3D می باشد که توسط آن قادرید تغییراتی را بر روی گرافیک و حتی gpu ( کارت گرافیک گوشی اندرویدی خود )به صورت نرم افزاری اعمال کنید  تا به عنوان مثال بتوانید بازی ها را با فریم بسیار بالاتر و گرافیک بهتری بازی کنید.

این نرم افزار جی ال تولز به صورت عملی می باشد به طوری که قبل از عمل و بعد از عمل آن را می توانید توسط نرم افزارهای پنچمارک به راحتی مشاهده و ثبت نمایید.  این نرم افزار  دارای ویژگی های بسیار بیشتر از نرم افزار مشابه خود یعنی Chainfire است.

GLTools-[root]-(gfx-optimizer)_cover جی ال تولز
ویژگی ها :

  • تجزیه 16 بیتی برای نمایش با دقت تر
  • کمتر کردن دقت تجزیه تصویر و درنتیجه فریم بیشتر در بازی ها و اجرای روان تر آن ها
  • بهینه سازی Shadering
  • تغییر اندازه تکسچرها (Texture)
  • نشان دادن فریم در برنامه ها و بازی ها برای مشاهده میزان تغییرات
  • تغییر مشخصات Gpu و OpenGL به صورت جعلی ( برای همه بازی ها قابل استفاده نیست )

نمونه ای از عملکرد نرم افزار قبل و بعد از استفاده بر روی بازی Modern Combat 4

GLTools (graphics optimizer) 1.29

برای استفاده از این نرم افزار می بایست گوشی اندرویدی شما روت باشد 

آموزش استفاده از جی ال تولز :

 وارد برنامه شده و بازی و یا برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید  تیک enable custom setting را بزنید. برای داشتن سرعت بیشتر use lower render resolution را بر روی 5x. یا 25x. قرار دهید (5x. پیشنهاد می شود) برای استفاده از شیدر ها تیک optimize GLSL shaders را هم بزنید.
برای داشتن کیفیت بیشتر تیک use fake GPU info را زده و use a template را لمس و گزینه ی tegra 4 را انتخاب کنید(مناسب برای بازی های قدیمی مانند آسفالت 7 )

سلب مسئولیت:

این برنامه تغییراتی در رام شما ایجاد می کند و ممکن از در بعضی از موارد نادر موجب مشکلات نرم افزاری شود. لذا Apktops هیچ مسئولتی در قبال استفاده از برنامه به عهده نمی گیرد.

نکته مهم:

در صورتی که بعد از اعمال تغییرات رام شما دچار مشکل شد می توانید برنامه را از طریق فلش ریکاوری اندروید حذف کنید. برای این کار باید فایل uninstall_gltools.zip که در هنگام نصب برنامه در مموری شما کپی می شود را از طریق ریکاوری فلش بزنید تا برنامه و تغییرات آن از گوشی شما حذف شود.

پچ اختصاصی :

در صورت وجود مشکل لایسنس پچ را نصب کرده و دسترسی روت به آن بدهید و سپس توسط گزینه Patch برنامه را پچ کنید.