Google Play services

دانلود جدیدترین نسخه برنامه گوگل پلی سرویس Google Play services

تمام نسخه های موجود برای اندروید 4.0 به بالا + تمامی پردازنده ها

به همراه آموزش اطلاع از نوع پردازنده و DPI متناسب

همانطور که می دانید توسعه دهنده سیستم عامل اندروید و به صورت کلی سازنده این سیستم عامل، کمپانی عظیم گوگل می باشد. از این رو وظیفه پشتیبانی این سیستم عامل را نیز همین کمپانی انجام می دهد. تعدادی از برنامه هایی که در سایت پلی استور قرار دارند توسط کمپانی عرضه شده اند و نام این کمپانی را به عنوان سازنده یدک می کشند. این اپلیکیشن ها، همان برنامه هایی می باشند که معمولا به صورت پیش فرض بر روی اکثر گوشی های اندرویدی که خریداری می کنید، وجود دارند.

اما بعضی از آنها نیز در گوشی نصب نیستند و باید به صورت دستی آنها را دانلود و نصب کنید. اما به صورت کلی برای آن دسته از کاربرانی که بر روی گوشی شان این برنامه نصب باشد یا نباشد گوگل اقدام به عرضه نرم افزارها در سایت پلی استور نموده است. این بار در سایت ApkTops قصد معرفی یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین نرم افزارهای سیستم عامل اندروید با نام Google Play services را داریم که به طور حتم تا به حال بارها و بارها نام آن را شنیده اید.

Google Play services نرم افزاری ضروری برای تمام گوشی های اندروید

نرم افزار Google Play services را می توان به عنوان یک ابزار ضروری برای اسمارت فون های اندرویدی به حساب آورد که نصب بودن آن را می توان بسیار ضروری و مهم عنوان کرد. این برنامه در ظاهر کاربرد چندانی ندارد یک برنامه خدماتی در پشت صحنه محسوب می شود که وظیفه آن بروزرسانی اپ های گوگل نظیر گوگل پلی استور، گوگل پلی گیمز و دیگر اپ های گوگل است. اگر نسخه این برنامه در گوشی شما قدیمی باشد با پیغام بروزکردن آن مواجه خواهید شد که باید آپدیت جدید آن را دانلود و نصب کنید.

نکته مهم: اخیر در سایتی به نام superfamilyprotector برنامه ای جهت نصب خودکار گوگلی پلی سرویس با عناوینی چون آپدیت آسان گوگل پلی سرویس منتشر شده است. این برنامه هر چند در عمل کار میکند و Google Play Service را آپدیت می کند اما یک بدافزار تبلیغاتی است و مدام به شما تبلیغات مزاحمی را نمایش می دهد. پس بهترین راه، دانلود مستقیم نسخه مورد نیاز گوشی خود و نصب آن است.

نسخه های مختلف گوگل پلی سرویسز

نسخه های جدید خدمات گوگل دارای تفاوت DPI و نسخه اندروید و نوع سی پی یو در فایل نصبی هستند. برای مثال در صورتی که شما DPI مناسب گوشی خود را دانلود نکنید به ارور App not installed و مشکلات نصب برخورد خواهید کرد.  سایت APKTOPS برای اولین بار در ایران اقدام به فراهم سازی تمام نسخه های این نرم افزار کرده است که این نسخه ها به صورت تفکیک شده از ادامه مطلب قابل دانلود است. لطفا به تناسب گوشی اندرویدی خود نسخه مناسب را دانلود و نصب نمایید.

 راهنمای شناسایی نسخه مناسب گوگل پلی سرویس برای اندروید شما

برای شناسایی نسخه مناسب برنامه به مسیر Settings -> Apps -> Google Play services بروید و سه رقم آخری که در تصویر زیر نمایش داده شده است را به خاطر بسپارید:

* رقم اول از سمت چپ نمایانگر نسخه اندروید است:

 • 0 مخصوص اندروید کمتر از 5.0 (اندروید 4.0)
 • 2 مخصوص اندروید 5.0 و 5.1 برای گوگل پلی سرویس نسخه 8 و جدیدتر
 • 4 مخصوص اندروید 6.0 و 7.0 به بالا و اندروید 5.0 و 5.1 برای گوگل پلی سرویس قدیمی تر از 8
 • 5 مخصوص Android Wear
 • 7 مخصوص اندروید 5.0
 • 8 مخصوص اندروید تی وی
 • 9 مخصوص اندروید 8.0 به بالا

* رقم دوم نمایانگر نوع پردازشگر سی پی یو است:

 • 1 برای armeabi
 • 3 برای armeabi-v7a
 • 4 برای arm64-v8a
 • 5 برای mips
 • 7 برای x86
 • 8 برای x86_64

* رقم سوم از سمت چپ نمایانگر DPI نمایشگر گوشی است:

 • 0 برای تمام نمایشگر ها (نسخه عمومی)
 • 2 برای 160
 • 4 برای 240
 • 6 برای 320
 • 8 برای 480

نکات مهم:

 • رقم اول 7 در نسخه 6.5 به بعد پلی سرویس به 4 تبدیل شده است. لذا اگر نسخه نصب شده بر روی گوشی شما با 7 شروع می شود باید نسخه هایی که با 4 شروع می شود را نصب کنید.
 • برای اندروید 5.0 باید نسخه هایی که با عدد 2 شروع می شوند را نصب کنید. این عدد در نسخه های قبل از 8 پلی سرویس با 4 شروع می شده است.

یک مثال:

اگر سه رقم آخر 032 است یعنی باید نسخه مخصوص اندروید 4.0 با پردازنده armeabi-v7a و دی پی ای  160 را نصب کنید.

این توضیحات صرفا برای اطلاع شما از نسخه صحیح بود. ما تمام نسخه های جدید و مورد نیاز را در فولدری تفکیک شده برای دانلود آماده کرده ایم. شما فقط کافیست 3 رقم آخر را پیدا کنید.

نرم افزار تشخیص نسخه مناسب گوگل پلی سرویس

اگر از طریق روش های بالا موفق به شناسایی نسخه مناسب گوگل پلی سرویس نشده اید برنامه Play Services Info را نصب کنید.

دانلود گوگل پلی سرویس برای Instant Apps

Instant Apps یا همان اپ های فوری قابلیتی است که بر روی برخی از برنامه ها و بازی های اندرویدی در پلی استور فعال است. به صورت خلاصه این قابلیت به شما امکان اجرای برنامه ها در مرورگر را می دهد تا شما بتوانید پیش نمایشی از برنامه را بدون نصب آن را رویت کنید. این قابلیت فقط بر روی برخی از اپ های مهم مانند بازی کندی کراش یا کلش رویال فعال است اما اکثر برنامه های اندرویدی در اینده نزدیک از این امکان بهره خواهند برد. اگر برنامه ای این قابلیت را داشته باشد در پلی استور در کنار گزینه install‌ گزینه Try Now را نیز مشاهده خواهید کرد که با انتخاب آن برنامه یا بازی به صورت خیلی سریع در مرورگر اجرا می شود.

برای فعال سازی این قابلیت باید Google Play services for Instant Apps بر روی گوشی نصب شده باشد. این سرویس فقط برای اندروید 5.0+ ارائه شده است.

نسخه 14.5.74 اخیرا منتشر شده است و تا 48 ساعت اینده تمامی فایل ها اپدیت می شود.

 روش دانلود: 

پس از کلیک بر روی لینک دانلود با فولدر های مجزا برای هر نسخه ی اندروید مواجه خواهید شد که باید با توجه به نسخه اندروید گوشی خود وارد یکی از فولدر ها شده و نسخه مناسب را دانلود و نصب کنید.

آپدیت Google Play services تست شده و سالم اندروید را همیشه می توانید از APKTOPS با لینک مستقیم دانلود کنید.