LIMBO

بازی بسیار زیبا، هیجان انگیز و ماجرایی LIMBO

با داستان و گیم پلی جذاب

انتشار نسخه سازگار با تمامی نسخه های اندروید

نسخه مخصوص اندروید 4.4 و بالاتر و نسخه مخصوص اندروید 2.3

به همراه فایل دیتا + ویدئوی تریلر رسمی بازی

LIMBO نام یکی از بازی هایی می باشد که کاربران اندرویدی سال هاست در انتظار آن می باشند. بازی LIMBO که پیش از این برای کنسول های بازی عرضه شده بود، بنا به دلایل خاصی برای سیستم عامل های اندروید عرضه نشد و این باعث شد تا کاربران اندروید چشم انتظار عرضه این بازی بمانند. LIMBO را می توان یکی از صاحبان سبک بازی های ماجرایی در اتمسفر تاریک و با محوریت تنهایی بر شمرد. این سبک چنان به محبوبیت رسید که بازی سازان مختلفی از آن الگو برداری کردند. همچنین آقای مهدی فنائی که یکی از بازی سازان ایرانی سیستم عامل اندروید نیز می باشد، با ساخت بازی 41148 یک بازی الهام گرفته شده از LIMBO را در چند قسمت عرضه کرد.

ویژگی ها :

  • گرافیک جذاب و متفاوت
  • گیم پلی چالش برانگیز و در عین حال ساده و مفهومی
  • سبک ماجرایی (Adventure)
  • به کار گیری از عناصر ترسناک، هیجان انگیز و …
  • دارای معماها و پازل های زیاد و فکری
  • دارای خط داستانی دراماتیک و غم انگیز

معرفی و بررسی بازی LIMBO

LIMBO (لیمبو) نام اولین بازی رسمی شرکت Playdead کشور دانمارک می باشد که ابتدا در سال 2010 و برای کنسول بازی XBOX Live Arcade به صورت انحصاری عرضه شد. این بازی کمی بعد از اتمام انحصار، برای کنسول Play Station 3 و ویندوز هم ارائه شد. بازی LIMBO را باید سردمدار سبک جدید بازی های ماجرایی (Adventure) دانست. LIMBO یک بازی دو بعدی می باشد که داستانی مبهم و درام را دنبال می کند.

اتمسفر بازی LIMBO تاریکی است. شما در تمام بازی رنگی جز سیاه و خاکستری و بعضاً سفید نخواهید دید. این نگرش در ساخت بازی باعث شده است تا در اولین برخورد با ویژگی های بازی، محوریت اصلی آن را متوجه شوید. این فضای تاریک کمک می کند تا جو اصلی بازی که تنهایی و ترس می باشد به خوبی به سمت بازیکن القا شود. همچنین وجود این تاریکی راهی مناسب برای قرار دادن انواع تله ها و معماهای گیج کننده است.

این سبک از بازی باعث شد تا بسیاری از شرکت ها به این نوع سبک روی بیاورند. در واقع سبک بازی LIMBO ثابت کرد که خیلی از کاربران به بازی هایی با محوریت سکوت و فضای تاریک و ساده و انجام معماها و رمز و رازهای زیاد علاقه دارند تا به بازی های رنگارنگ و پر زد و خورد و اغلب با صداهای زیاد و …

شما در LIMBO پا به دنیایی ساکت، تاریک، خاکستری و پر از معما و عناصر ماجرایی می گذارید.

داستان بازی LIMBO :

داستان بازی LIMBO خیلی مبهم و بی مقدمه شروع می شود و خیلی گیج کننده و مبهم هم به پایان می رسد. البته کاملاً مشخص است که سازندگان بازی قصد سر کار گذاشتن یا گیج کردن بی منظور را از داستان بازی ندارند. با نگاهی دقیق به ماجرای بازی و توجه به ابعاد مختلف آن می توان برداشت های بی نظیری از داستان آن داشت. صحنه های بازی به شما نکاتی را گوشزد می کند که می توانید با کمک آن ها داستان بازی را بهتر درک کنید.

شاید این پایان بی انتها و مبهم، اجازه دادن به بازیکن برای پایان دادن به داستان طبق تفکرات و تخیلات خودش باشد. به هر حال باید گفت که محتوای ماجرایی LIMBO عجیب، مبهم و گیج کننده خواهد بود و حتی ممکن است به درگیری فکری و ذهنی بازیکنان نیز منجر شود.

بازی در مورد پسر بچه ای می باشد که خیلی بی مقدمه در وسط یک جنگل تاریک به هوش می آید. بدون هیچ دمو یا توضیحاتی، شما کنترل این پسرک را در دست می گیرید. تقریباً می توان گفت تمام چیزی که از داستان بازی گزارش شده است این است که این پسر بچه در این جنگل به دنبال خواهر گمشده خودش است. PlayDead برای توصیف بازی فقط همین جمله را به کار برده است : Uncertain of his sister’s fate, a boy enters LIMBO.

LIMBO (برزخ) جایی است که داستان بازی در آن اتفاق می افتد. شما در نقش این پسر بچه بازی می کنید و باید او را به آن سوی جنگل هدایت کنید تا خواهر خودش را پیدا کند. در این جنگل خوفناک که با صداگذاری عالی همراه است، حس وحشت و تنهایی به شما رخنه می کند. در تمام این جنگل انسان های کمی وجود دارند. تعدادی از آن ها یا کشته شده اند، یا به محض دیدن شما فرار می کنند. البته تعدادی از آن ها هم وجود دارند که با دیدن شما به سمتتان حمله ور شده و قصد کشتن شما را دارند. در مورد پایان بازی نمی توان چیزهای زیادی گفت چرا که مبهم و نا مشخص است.

شما بعد از طی کردن این مسیر طولانی بالاخره به دختر بچه ای که احیاناً خواهر این پسرک است می رسید اما این دختر با دیدن پسرک پا به فرار می گذارد و بازی به اتمام می رسد! درک داستان اصلی به هوش و ذکاوت شما بستگی دارد. اگرچه تا کنون هیچ گزارشی از سوی سازنده یا منتقدها مبنی بر داستان اصلی LIMBO گزارش نشده است، اما برداشت های مختلفی از پایان بازی ارائه شده است که بیشتر آن ها بر این باورند که در تمام بازی این پسرک مرده است و شما در نقش روح او بازی را دنبال می کردید و دلیل فرار کردن دختر احتمالاً دیدن روح برادرش است.

در این سفر پر مخاطره شما دشمنانی از جمله حیوانات و حشرات مختلف به ویژه یک عنکبوت غول پیکر خواهید داشت. معماهای بسیاری در این مسیر وجود دارد که نیاز به تفکر خواهند داشت. شما می توانید به سمت چپ یا راست حرکت کنید، بپرید و کارهایی مثل جا به جایی جعبه یا … ، بالا رفتن از نردبان و یا لیز خوردن از طناب ها را انجام دهید.

نکته: APKTOPS این بازی زیبا را بر خلاف بسیاری از سایت های دیگر به صورت کامل عرضه کرده است. نسخه اصلی این بازی تنها بر روی سیستم عامل های اندروید 4.3 به بالا قابل استفاده است اما ما نسخه ی مخصوص سیستم عامل های اندروید 2.3 را نیز برای دانلود آماده کرده ایم. دیتای هر دو نسخه یکسان می باشد.

آپدیت LIMBO تست شده و سالم اندروید را همیشه می توانید از APKTOPS با لینک مستقیم دانلود کنید.