PDF and DJVU Reader

جدیدترین نسخه PDF and DJVU Reader اندروید

امتیاز در گوگل پلی: 4.5 از 5 با قیمت 3 دلار

PDF and DJVU Reader نام نرم افزاری کاربری جهت خواندن فایل های PDF و DJVU‌ در اندروید می باشد.

قبلا نرم افزار های زیادی در این زمینه منتشر کرده ایم اما این نرم افزار فابلیت خواندن فایل های DJVU را نیز دارا می باشد.

DjVu یا دژوو که به صورت دِژاوو یا دِیْژاوو تلفظ می‌شود، یک فرمت برای فایل‌های کامپیوتری است که اکثرا برای ذخیره‌سازی تصاویر اسکن (پویش) شده مورد استفاه قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی آن برای فایل‌هایی است که دارای نوشته و ترسیم‌های خطی می‌باشند.

این روش ار تکنولوژی‌هایی مثل جداسازی لایه‌های نوشته و تصویر، بارگذاری تدریجی و … استفاده می‌کند.

 

ویژگی ها:

  • امکان خواندن تمامی فرمت های کتب الکترونیکی با پسوند های مختلف
  • DjVU, XPS, EPUB, RTF, FB2 (including zipped) and even CBR and CBZ
  • سازگاری با تمام گوشی ها و اندرود 5
  • دارای امکانات زیاد و منحصر به فرد جهت خواندن بهتر کتاب ها و فایل ها
  • سرعت فوق العاده بالا
  • و …

به نقل از ویکی پدیا:

دژوو یک تصویر یکتا را به تعداد زیادی تصویر تقسیم می‌کند و سپس هر یک از آنها را جداگانه فشرده می‌نماید. برای ایجاد یک پرونده‌ی دژوو تصویر اصلی ابتدا به سه تصویر جداگانه تقسیم می‌شود: تصویر پس‌زمینه، تصویر رویی و تصویر ماسک.

تصاویر رویی و پس‌زمینه معمولا تصاویر رنگی با وضوح پایین هستند (مثلا ۱۰۰ دی‌پی‌آی)، ماسک یک تصویر دولایه‌ای با وضوح بالاست (مثلا ۳۰۰ دی‌پی‌آی) و معمولا متن در این لایه ذخیره می‌شود. تصاویر پس‌زمینه و رویی به وسیله‌ی الگوریتم فشرده سازی بر پایه‌ی ویولت به نام IW۴۴ فشرده خواهند شد. تصویر ماسک به وسیله‌ی روشی به نام JB۲ (مشابه روش JBIG2) فشرده می‌گردد که در آن اشکالی که تقریبا مشابه باشند شناسایی شده (مثلا یک نویسه‌ی بخصوص از یک فونت خاص) و آنها را فشرده می‌کند و سپس مکان‌هایی را که باید آن تصویر روی صفحه ظاهر شود ذخیره می‌نماید.

درنتیجه به جای فشرده کردن چندباره‌ی حرف «ی» در یک فونت مشخص، این حرف تنها یک بار فشرده شده و سپس مکان‌هایی که باید روی صفحه نمایش داده شود ثبت می‌گردد.

در صورت تمایل می‌توان این اشکال را به کدهای اسکی نگاشت نمود (یا به صورت دستی ویا به وسیله‌ی یک نرم‌افزار تشخیص متن) و آنها را در پرونده‌ی دژوو ذخیره کرد. اگر چنین نگاشتی وجود داشته باشد، امکان انتخاب و رونوشت‌برداری از متن نیز وجود خواهد داشت.

آپدیت PDF and DJVU Reader تست شده و سالم اندروید را همیشه می توانید از APKTOPS با لینک مستقیم دانلود کنید.