جدید

تابستانی هیجان انگیز با تور‌های رویایی گردشگری در ایران

چه زمانی بهتر از تابستان برای دیدن شهر‌های زیبای ایران که هم روز‌ها بلند و آفتابی هستند و هم خانواده‌ها اوقات فراغت بیشتری دارند. با توجه به خانواده و انتظاری که از سفر تابستانی دارید از میان مقاصد گردشگری زیر انتخاب کنید و برای دریافت اطلاعات و مشاوره با کارشناس‌های آژانس مقتدر سیر تماس بگیرید و این شهر های زیبا را ببینید.

جدید

سه رشته پرطرفدار فنی با بازارکار عالی در سال 98 در مجتمع فنی پایتخت

در مقاله زیر بازار کار و دانستنی های لازم 3 رشته پرطرفدار فنی و حرفه ای به صورت مختصر بررسی شده است. بررسی این مقاله توسط مجتمع فنی پایتخت که یک آموزشگاه برق معتبر در تهران می باشد صورت گرفته است. شما را به خواندن این مقاله دعوت می نماییم.

جدید

دیجیاتو لیست مهم ترین اتفاقات حوزه فناوری و ارتباطات در سال ۹۷ را منتشر کرد

سال۹۷ را می‌توان سالی پر ماجرا برای حوزه فناوری و ارتباطات دانست. بروز تب سایت‌های شرط‌بندی و یک ساله شدن طرح رجیستری و اختلالاتی در اینترنت کشور شاهد بودیم، تنها بخشی از خبرهایی بود که در دیجیاتو با آن برخورد داشته‌اید. در این مطلب بخشی از این اتفاقات را با هم مرور می‌کنیم.

جدید

۵ کاری که باید در سال ۹۸ برای کسب و کارمان انجام دهیم

کم کم داریم به انتهای سال ۹۷ نزدیک میشیم …

دنیا در حال تغییره و اگر ما هم همزمان با تغییرات دنیا خود را منطبق نکنیم یا کسب و کار خود را با آن سازگار نکنیم – دیری نمی گذره که از گردونه رقابت خارج می شیم.

حالا در این مقاله می خواهیم ۵ تا از مهم ترین مسائلی که باید سال آینده حتما به اون ها تو کسب و کار خودمون توجه کنیم را با هم بررسی کنیم.

جدید

مروری بر بهترین فیلم و سریال های 2019

سال 2019 از سال های تکرار نشدنی در تاریخ سینما محسوب می شود. در این سریال فیلم های بلاک باستر زیادی اکران می شوند. برخی از این بلاک باسترها فیلم های جدید هستند و برخی دیگر دنباله، پیش درآمد و یا ریبوت فیلم های قبلی هستند. برای مثال فیلم های جان ویک: بخش 3 – پارابلوم و سرزمین زامبی ها: دابل تپ دنباله فیلم های قبلی خود هستند. در این سال آثار مهمی همچون شیرشاه، دامبو و علاءالدین با استفاده از تکنولوژی CGI بازسازی شده اند که همگی متعلق به والت دیزنی هستند. این کمپانی فیلمسازی بلند آوازه علاوه بر بازسازی های ذکر شده، قرار است داستان اسباب بازی 4، فروزن 2، آرتمیس فاول و همچنین فیلم مالیفیسنت: معشوقه شیطان را در این سال اکران شود.

البته این تمام ماجرا نیست! این کمپانی همچنین سه فیلم از دنیای سینمایی مارول و همچنین قسمت جدید جنگ ستارگان که هنوز عنوان مشخصی ندارد را برای اکران در این سال آماده کرده است. کمپانی های فیلمسازی دیگر مانند یونیورسال پیکچرز، فاکس قرن بیستم، کلمبیا پیکچرز، برادران وارنر و سونی اینترتینمنت هم بیکار ننشسته اند و فیلم های بسیار بزرگی برای اکران دارند. کمپانی یونیورسال امشال چندین فیلم ترسناک از جمله فیلم های “ما / Us”، “روز مرگت مبارک 2” و “ما / Ma” را برای اکران دارد. فیلم های ترسناک دیگری همچون قبرستان حیوانات خانگی، نفرین لیورونا، آن: قسمت دوم، آنابل 3، برایت برن، دکتر اسلیپ و غیره در این سال منتشر می شوند. بهتر است که فیلم های ترسناک را با زبان اصلی و با استفاده از زیرنویس فارسی تماشا کنید. چون در این فیلم ها، موسیقی فیلم به طور کامل حفظ می شود و فیلم بهتر می تواند شما را دچار تعلیق کند.

جدید

چاپ عکس روی قاب گوشی

چاپ دیجیتال و انواع آن

چاپ دیجیتال یک روش برای تبدیل کردن عکس های دیجیتال به نسخه های چاپی است. این مدل از چاپ حالا خیلی طرفدار پیدا کرده است و بسیاری از کار ها را به راه انداخته و به جلو برده است. این نوع چاپ بسیار سریع تر از چاپ معمولی عمل می کند و دلیل آن عدم استفاده از پلیت های چاپی در مراحل آماده سازی است.

این نوع از چاپ انواع گوناگونی دارد و به شیوه های مختلف قابل انجام است؛ در اکثر این انواع جوهر همانند شیوه های معمول و سنتی چاپ در داخل کاغذ نفوذ نمی کند ؛ بلکه یک لایه ی نازک و واضح روی سطح های چاپی ایجاد می کند که بسیار شفاف و محکم است و تمام جزئیات را کامل نشان می دهد. با استفاده از این نوع چاپ، شاهد آن هستیم که چاپ عکس روی قاب گوشی هم امکان پذیر شده است.

انواع چاپ دیجیتال

 روش جوهر افشان

 شناخته ترین روشی که  در کشور ما برای چاپ دیجیتال وجود دارد روش جوهر افشان است. این مدل از دستگاه های چاپ شبیه به پرینتر های جوهر افشان های معمولی در ابعاد صنعتی هستند و با عملکرد گسترده دستگاه های چاپ عمل می کنند. انواع دستگاه و ابزار مختلفی در این دسته قرار دارند. نحوه ی کار سیستم جوهرافشان نیز به این گونه است که اطلاعات دیجیتال را به وسیله ی مرکب‌ های مایع به طور مستقیم روی کاغذ به جا می گذارد. این جا نیازی به محمل میانی برای انتقال تصاویر نیست و مرکب به طور مستقیم توسط یک هد روی سطح چاپی می نشیند، این روش اصلی ترین روش چاپ دیجیتال شناخته می شود.

نازل رنگ ‌پاش این دستگاه به طور کامل دیجیتالی است و تنها از دو فرمان بپاش و نپاش پیروی می کند. خروجی چاپ به روش جوهر افشان بیشتر از سایر روش های چاپی ، که عوامل مختلفی روی کیفیت چاپ آن ها اثر می گذارد ، مانند محمل چاپی ، تعادل آب و مرکب و … قابل کنترل است. محدودیت این روش سرعت پایین است که نمی توان آن را برای نسخه هایی که نیاز به چاپ تعداد زیاد دارند به کار برد. متخصصان چاپ که از این چاپ استفاده می کنند ، باید کیفیت جوهر دستگاه را به صورت مداوم بررسی کنند و از عدم اتمام آن اطمینان حاصل کنند. از این نوع چاپ در چاپ پیکسل یا عکسهای داخل موبایل با کیفیت بالا استفاده می شود.

روش دیجیتال نوری یا پرتویی

 در روش چاپ نوری که از پر کاربرد ترین روش ها است ؛ تصویر مورد نظر را از طریق تابش پرتو های نوری روی کاغذ های ویژه ی حساس به نور ایجاد می کند. دستگاه‌های با این قابلیت و ویژگی را Photo Lab می گویند. این ها در لابراتور های عکاسی استفاده می شوند. این دستگاه ها کیفیت چاپی بسیار بالایی دارند. مشکلی که این دستگاه‌ ها دارند دو مرحله ‌ای بودن چاپ و ظهور است که در دستگاه ‌های امروزی به صورت اتوماتیک در داخل دستگاه انجام می شود.

روش الکترو فتوگرافی

در روش الکترو فتوگرافی مرکب جامد پودری یا مایع استفاده می شود.

 روش تونری یا جامد پودری به این صورت است که اساس آن از طریق باردار کردن درام چرخانی توسط شعاع نور لیزر ، تشکیل تصویر به وسیله ی مرکب‌ های پودری با نام تونر و ذوب شدن این تونر ها روی سطح کاغذ ، اتفاق می افتد.

روش دیجیتال مرکبی یا مایع هم این طور است که از مرکب‌ های رنگی استفاده می کند. برای کار های با تیراژ بالا روش مناسبی است. خروجی این دستگاه‌ ها کیفیت بسیار بالایی دارد ولی پیچیدگی تکنولوژی در این نوع دستگاه ‌ها باعث شده است که همانند سیستم‌ های تونری گسترده نباشند.

 روش حرارتی

در روش حرارتی به کاغذ حساس به حرارت نیاز است. حرارت ناشی از لیزر و یا ماتریس های حرارتی فعل و انفعالات شیمیایی بر روی سطح کاغذ حساس ایجاد می کنند و  رنگ و تصویر را روی کاغذ بر جا می گذارند. استفاده از این روش در دستگاه ‌های کوچک تک رنگ رایج است که متداول ‌ترین آن ها دستگاه‌ های فکس هستند. در این زمان خیلیاز این شیوه برای چاپ استفاده نمی کنند.

  مارکر های لیزری

 این شیوه ی چاپ دیجیتال برای صنایع تولیدی یک روش خاص می باشد. این دستگاه‌ ها با قابلیت کاربردی برای درج اطلاعات روی خط تولید محصولات ، طرفداران بی اندازه ای را در صنایع تولیدی پیدا کرده اند. در مارکرهای لیزری اشعه ی لیزر با سوزاندن و ایجاد کردن گرما و حرارت تصویر را به روی سطح مورد نظر ایجاد می کند. این دستگاه ‌ها از سرعت بالایی برخوردار هستند و استفاده از آن ها هزینه ی بالایی را نیاز دارد.

 روش تصعید رنگ

 روش تصعید رنگ به نوعی شبیه به روش حرارتی است و کیفیت و سرعت مناسبی دارد. در دستگاه‌ های تصعید رنگ  مواد رنگی به روی سلفون ‌هایی قرار دارد که پرتو های مختلف مثل لیزر و یا ماتریس ‌های حرارتی‌ باعث می شوند رنگ از روی نوار های سلفون بخار شود و بر روی کاغذ ثبت شود. کیفیت چاپ این دستگاه ها خوب است به گونه ای که باعث رواج آن ها در عکاسی شده است.شاید چاپ عکس روی لیوان را دیده باشید ، این چاپها به روش تصعیدی انجام شده اند. ابعاد چاپی کوچک‌ است و دستگاه های آن قیمت مناسبی دارد اما هزینه ی چاپ توسط آن بسیار گران است. در این روش امکان چاپ روی کاغذ های متنوع وجود دارد و در گذشته هم برای بنر های تبلیغاتی به کار برده می شد.

جدید

ساخت اپلیکیشن اندروید به روشی مدرن (نکات مهم از کنفرانس Google I/O)

هر ساله کنفرانس معروف گوگل باعث میشود تا برنامه نویسان اندورید برای توسعه ی برنامه هایشان بروزرسانی شوند. از ایده های جذاب در کنفرانس اخیر گوگل که بسیار جذاب بود، می توان به روش های کدنویسی مدرن اشاره نمود. مدرن در اینجا به معنای بهتر، سریعتر و ساده تر می باشد   . همچنین برای یادگیری برنامه نویسی در اندروید می توانید در دوره آموزش اندروید مشهد ثبت نام کنید.

در کنفرانس اخیر گوگل صحبت از ابزارهای جدید برای ردیابی و حافظه، نگاه کوتاه به کتابخانه Kotlin و KTX، و نکاتی برای لایه بندی ها ، کامپوننت Jetpack ،  چرخه عمر ،  بهترین نمونه های برنامه نویسی و رویکردهای جدید معماری بود.